Počasí dnes8 °C, zítra12 °C

Florbalistky SK Jihlava o víkendu dvakrát vyhrály a posunuly se na třetí příčku první ligy

Hned pět bodů ze šesti možných vybojovaly florbalistky SK Jihlava během svých víkendových utkání. Po cenné sobotní dvoubodové výhře nad Šitbořicemi během nedělního klání už s přehledem porazily soupeřky z Brna. Po 9. kole se tak Jihlavanky posunuly na lichotivou třetí příčku první ligy.

Během uplynulého víkendu odehrál jihlavský SK dvě utkání s týmy z jihu Moravy. Přestože Jihlavanky svého sooupeře přestřílely, lze o sobotním duelu proti PRAMOS Šitbořice FbC Alligators mluvit jako o velmi vyrovnaném. S celkem z popředí tabulky se celou dobu přetahovaly o vedení a zápas nakonec našel rozuzlení až v prodloužení. V jeho 3. minutě rozhodla o vítězství Jihlavy 5:4 Martina Svobodová po pěkné přihrávce Anny Běhounkové.

V neděli bylo utkání s týmem itelligence Bulldogs Brno o poznání poklidnější a to i díky dvoubrankovému vedení, které si Jihlavanky vypracovaly již během první třetiny a do konce zápasu jej ještě navýšily do konečné podoby 6:2. Kaňkou na jinak velmi dobrém týmovém výkonu a námětem k zamyšlení mohou být tři zbytečná oslabení, která SK svým soupeřkám nabídl.

SK Jihlava - PRAMOS Šitbořice FbC Alligators 5:4 po prodloužení (1:2, 2:1, 1:1 - 1:0)

Branky: 16., 38. a 43. Pavlicová, 22. Bednářová, 63. Svobodová - 4. Mayerová, 12. Slezáková, 37. Buráňová, 50. Žáčková.

SK Jihlava - itelligence Bulldogs Brno 6:2 (3:1, 2:0, 1:1)

Branky: 10. a 51. Bednářová, 16. a 31. Kouřilová, 13. Běhounková, 40. Svoodová - 19. Dostálová, 48. Lysá.