úterý 18. května 2021 Nataša

Gladiators dominovali i v individuálních anketách. Nejlepším obráncem se stal Augusta, v útoku vládl Bradley

Dominance Gladiators na hřišti a suverénní bilance osmi výher a žádné porážky v nedohrané sezóně dávala tušit, že hráči celku z Vysočiny se vysoko umístí i v individuálních kategoriích. Nejužitečnějším útočným hráčem byl vyhlášen quarterback Joey Bradley, mezi obránci dominoval linebacker Karel Augusta.

 „Ocenění odráží naší dominanci v loňské sezóně jak v útoku, tak i v obraně. Pro oceněné hráče je to pak malá náplast za nedohranou sezónu,“ zhodnotil úspěchy svých spoluhráčů lineman a manažer klubu Martin Kulha.

Vyhráli, co mohli, přesto na trofej pro vítěze Paddock ligy nedosáhli. Americkým fotbalistům z Vysočiny jakékoli další plány zhatila epidemie koronaviru a s tím související rozhodnutí České asociace amerického fotbalu o anulování veškerých rozehraných soutěží. Zavděk musejí Gladiátoři vzít individuálními oceněními, které bývají tradiční tečkou za sezónou.

A v nich Glads sehráli velmi významnou roli. Kategorii defenzivních hráčů s přehledem ovládl Karel Augusta, který minulou sezónu na Vysočině hostoval z Prague Black Panthers. Pětatřicetiletý linebacker byl mozkem obrany, která po jeho příchodu doznala ohromného zlepšení - počet soupeřem získaných yardů klesl méně než na polovinu, počet obdržených bodů dokonce skoro na čtvrtinu!    

„Ocenění si vážím jako jakéhokoli jiného, které jsem kdy dostal. Jedná se poctu udělenou komunitou ve které se pohybuji. Tím myslím, aby hráč takovou cenu dostal musí ho ocenit i soupeř, ne jen jeho spoluhráči. A být uznáván soupeři je nejvyšší pocta v jakémkoli sportu,“ hodnotí s vděkem Karel Augusta. Hráč, který Gladiátorům s dalšími čtyřmi spoluhráči z Prague Black Panthers loni vypomáhal, hodnotí působení na Vysočině zcela kladně. „Byla to skělá příležitost si zahrát a získat další zkušenosti jak na hřisti tak i mimo něj, kdy jsem dostal příležitost ukázat se i jako trenér. Navíc nebýt teto příležitosti, tak bych si americký fotbal v roce 2020 vůbec nezhrál. A to, že kluci v Glads mají skvělý kolektiv byla pro mě třešnička na dortu.“

Cenu pro nejužitečnějšího ofenzivního hráče tradičně získávají quarterbaci, kteří dokázali svůj tým dotáhnout k úspěchu. To bezesporu platí o quarterbackovi Vysočiny Gladiators Joeym Bradleym. Útok Gladiators podobně jako obrana ovládl prakticky všechny týmové statistiky ligy. V sedmi zápasech zaznamenal třicetiletý Američan 30 touchdownů a pouze 2 interceptiony, tým v průměru skóroval 42 bodů, nejvíce v nejvyšší české soutěži. 

„Individuální ocenění jsou skvělé, ale nejsou důvodem, proč americký fotbal hraji. Samozřejmě si vážím toho, že někdo moje výkony takto ocení, ale jsem více hrdý na to, že jsme v sezóně neprohráli,“ říká Joey Bradley, který dodává: „Moje působení u Gladiators bylo skvělé, jsem šťastný, že jsem mohl být součástí týmu a hrát navzdory složité situaci s covidem. Byla to pro mě opravdu dobrá zkušenost, naučil jsem se hodně na hřišti i mimo něj,“ dodává Američan, který bude dále působit ve finském Kuopiu. 

Dominanci Gladiators dobře dokreslila i anketa Hráč roku. V závěrečně pětičlenné nominaci se ocitli hned tři hráči Vysočiny - již zmiňovaný Karel Augusta, dále Jan Beran a Jan Dunovský. A právě posledně jmenovaný runningback ukořistil bronzovou příčku, ke které dodal toto: „Ocenění mě samozřejmě těší, ale na hřišti nejsem sám, vždycky jde o týmový výkon. Takže svým způsobem je to ocenění pro celou naší organizaci,“ uvedl Jan Dunovský, který se upíná k jednoznačnému cíli na příští sezónu - výhře Gladiatorů ve finále Paddock ligy.

Hlasovat mohlo celkem 37 osob, a to z řad zástupců týmů Paddock ligy, trenérů reprezentace, rozhodčích, médií a členové Rady ČAAF. Pro Hráče roku mohl dostat hlas pouze Čech bez ohledu na stát, ve kterém hrál.

Ohodnoť článek

Foto Facebook / Vysočina Gladiators

Štítky Vysočina Gladiators, americký fotbal, Paddock liga

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.