úterý 18. května 2021 Nataša

VIDEO: Mít covid-19 je jako dýchat s igeliťákem na hlavě. Kdy začít sportovat po prodělání nemoci?

V Česku se blížíme k počtu milionu těch, kteří prodělali covid-19. Milion příběhů z nich 15 tisíc skončilo tragicky. Covid se nevyhnul ani sportovcům. I hlavní trenér RunCzech Martin Levý onemocněl. Sám tomu nechtěl zpočátku věřit. Sám běhával i 200 kilometrů týdně a nyní je rád, když pomalým tempem uběhne 3 kilometry. V rozhovoru pro ostatní sportovce sdílí zážitky s touto nemocí a mluví také o tom, jak se dostat zpět do formy. Samotný průběh nemoci přirovnává k dýchání s igelitovým sáčkem na hlavě.

Edvard Kožušník je bývalým europoslancem (2009 -2014) za ODS, již několik let působí v soukromém sektoru v Bruselu a volném čase organizuje běžecké kurzy zdarma.

Pokud máte covid, počítejte, s tím že vám po uzdravení bude trvat nejméně jeden a půl měsíce, než se dostanete do stejné formy jako před nemocí. To jsou informace, které vychází z oficiálních materiálů Vysokoškolské sportovního centra Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy a semináře, který se uskutečnil 7. ledna k problematice návratu do sportu po prodělaném onemocnění. Tady je k tomu dokument ke stažení v PDF.

Dokument doporučuje po uzdravení především dostatečnou hydrataci a navýšení přísunu vitamínu D.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Edvard Kožušník

Štítky běh, Edvard Kožušňík, sport, koronavirus

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.