pondělí 3. srpna 2020 Miluše

Vysočina Gladiators vstoupí do Paddock ligy v půlce srpna, ofenzívu bude řídit Bradley

Fanoušci Vysočina Gladiators se dočkají v půlce srpna. Právě tehdy vstoupí jihlavský tým do Paddock ligy, nejvyšší soutěže amerického fotbalu u nás. Na pozici quarterbacka nebude ofenzívu dirigovat Reggie Langford, nýbrž nově angažovaný Joey Bradley.

Americký quarterback Joey Bradley se k týmu připojil poté, co Reggie Langford musel kvůli pracovním povinnostem zůstat v USA. Tým Gladiátorů je nyní kompletní a v následujících čtyřech týdnech bude vrcholit příprava na novou sezónu, která začne domácím zápasem 16. srpna od 15:45 na stadionu FC Vysočina v Jihlavě. Prvním soupeřem bude Ústí na Labem Blades. „Termíny dalších zápasů a celé sezóny budou poté zveřejněny začátkem srpna,“ stojí v oficiálním tiskovém prohlášení Gladiators.

Nejvyšší Paddock liga bude letos opět osmičlenná, rozdělená do dvou skupin regionálně. Gladiators oproti loňskému roku nastoupí ve skupině západ, společně s Ústím nad Labem Blades, Pilsen Patriots a nováčkem nejvyšší ligy - Prague Mustangs. Ti nahradili Prague Lions, kteří se do soutěže nepřihlásili.

Ve východní skupině budou Ostrava Steelers, Brno Alligators, Brno Sigrs a Přerov Mammoths. Dva nejlepší celky z každé skupiny poté postoupí do semifinále, které se odehraje na konci října a vítězové poté do Paddock Czech bowlu.

Na svoji sezónu se rovněž připravují dorostenci U18, kteří začínají první víkend v září. Nastoupí opět v nejvyšší dorostenecké lize, ve které budou obhajovat titul.

Ve stejném termínu začíná také soutěž tzv. Flag footballu U15, což je bezkontaktní forma amerického fotbalu. V té nastoupí náš nově vzniklý tým dětí do patnácti let, který působí v Pelhřimově a hraje tam i své domácí zápasy.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Foto Ladislav Jonák | Zdroj Vysočina Gladiators

Štítky Vysočina Gladiators, americký fotbal, Paddock liga

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.