středa 28. října 2020 Státní svátek

Poslední závod v biatlonu v Novém Městě vyhrál Bö. Češi skončili ve druhé desítce

V závěrečném závodu na Světovém poháru v Novém Městě na Moravě skončili oba čeští biatlonisté na konci druhé desítky. Ondřej Moravec byl devatenáctý, Michal Krčmář obsadil 20. místo. Navzdory třem chybám vyhrál norský favorit Johannes Thingnes Bö a ujal se vedení v hodnocení disciplíny.

Moravec i Krčmář také běželi tři trestná kola, ale na norského rychlíka ztratili více než dvě minuty. „Výsledek není úplně blbý," řekl Ondřej Moravec a zlobil se na sebe, že dvakrát netrefil poslední ránu z položky. „To bylo stejné jak na mistrovství světa. Slabá koncentrace a zbytečné chyby. Nevím, o kolik by to bez nich bylo lepší, asi o moc ne, ale aspoň pro pocit by to bylo povzbudivější," hodnotil Moravec.

Tři chyby na střelnici jako Moravec udělal i Krčmář, který dvakrát minul na první položce. „Trošku jsem se na první ležku nedokázal uklidnit a lítalo to všude možně," řekl. „Dvacáté místo rozhodně není dobré umístění, nejsem spokojený."

Bö společně s norskými kolegy nasadil od začátku vražedné tempo. Ani chyby na střelnici ho nepřipravily o devátý triumf v sezoně a po sprintu vyhrál i druhý individuální závod ve Vysočina Areně, do níž diváky nepustily obavy z šíření nákazy koronavirem.

Markéta Davidová se trápila 

Bö se stal podle očekávání králem novoměstských závodů, k vítězství totiž pomohl i štafetě. Poslední stříbro z Vysočiny si odvezl Francouz Emilien Jacquelin, jenž jako jediný střílel bezchybně. Bronz slaví Němec Arnd Peiffer.

Lídr Světového poháru Martin Fourcade žehral na špatné lyže a byl až čtrnáctý. Francouzští biatlonisté se při běhu trápili podobně jako dnes Markéta Davidová. Ta dojela stejně jako Krčmář dvacátá.

Šlesingr se v Novém Městě rozloučil s kariérou. Mrzí ho, že nemá medaili z olympiády

Dnes skončená kariéra biatlonisty Michala Šlesingra byla protkána úspěchy. Sbíral medaile ve Světovém poháru, na mistrovství světa i Evropy, ale jeden cenný kov mu chybí. Olympijský.

Problém s lyžemi měli i Moravec a Krčmář. „Po loňském roce jsme si řekli, že lyže musíme hodnotit uvnitř týmu, a k tomu se vyjadřovat nechci," řekl Michal Krčmář a Moravec dodal: „Měli jsme to průměrné a s průměrným to nejde."

Po závodech na Vysočině bude seriál pokračovat od čtvrtka v Kontiolahti a sezonu by měly uzavřít závody v Oslu.

Autoři | Foto Denisa Albaniová

Štítky Sport, biatlon, Světový, Nové Město n.Mor., hromadný, muži, 2.VERZE, FOTO, AUDIO

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.