Počasí dnes13 °C, zítra14 °C
Úterý 7. května 2024  |  Svátek má Stanislav

Nejvyšší venkovní vítězství. Dukla zdrtila Litoměřice sedmi brankami a soutěž vede o deset bodů

Nakonec to bylo zcela jednoznačná záležitost. Hokejisté Dukly nenechali nic náhodě a utkání 39. kola proti Litoměřicím prakticky rozhodli již v první třetině. Konečný výsledek 7:1 poté v součtu způsobil to, že Jihlava první lize vévodí s náskokem deseti bodů na Vsetín.

Dukle se první třetina vydařila náramně, svoji první branku vstřelia v 7. minutě, kdy si odražený puk našel Adam Zeman a překonal Michajlova v brance domácích. Ve 12. minutě to už bylo o dva góly. Matěj Pekr ujel v oslabení a sám před brankářem zakončil mazácky - 0:2. Třetí branku Jihlavy měl na svědomí Tomáš Čachotský, který taktéž v oslabení přehodil gólmanovu lapačku.

Jiskru naděje pro Litoměřice vykřesal ve 25. minutě Aleš Pavlas, který přesilovkou ránou snížil na 1:3. Krátce nato ale Jihlavanům třibrankový náskok vrátil Dominik Hrníčko, který si našel održený puk a ze střední vzdálenosti překonal Michajlova počtvrté.

Ve třetí třetině Dukla svoje vítězství ještě zvýraznila, pátý gól červenožlutých zajistil ve 44. minutě svoji bombou Jan Pohl. Následeně slepenými góly skóre upravil Josef Skořepa doržkou Černohorského střely a následně bojovný Dominik Hrníčko v pádu stanovil konečný výsledek na 1:7.

HC Stadion Litoměřice - HC Dukla Jihlava 1:7 (0:3, 1:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 25. Pavlas (J. Kloz, M. Kadlec) – 7. Zeman (Čachotský, J. Holý), 12. Pekr, 18. Čachotský (Zeman), 26. Hrníčko (D. Čermák, M. Hlinka), 44. J. Pohl (Pekr, Černohorský), 52. Skořepa (Černohorský, Štindl), 53. Hrníčko

Rozhodčí: Luczków, Šindel – Ševic, Janíček.

HC Stadion Litoměřice: Michajlov (Tomáš Král) – Marcel, Pavlas, Smetana, D. Málek, Jebavý, Strejček, Dluhoš – Kantner, J. Kloz, M. Kadlec – Voženílek, Korkiakoski, Jícha – Eret, Jirásek, Helt – Šik, M. Havelka, J. Dvořák.

HC Dukla Jihlava: Lundström (Brož) – Mareš, J. Holý, Štebih, Černohorský, Štindl, J. Pohl, Půža – Anděl, Skořepa, Pekr – Klíma, Čachotský, Zeman – Harkabus, Werbik, T. Havránek – D. Čermák, M. Hlinka, Hrníčko.

Foto Facebook / HC Dukla Jihlava

Štítky Dukla Jihlava, Litoměřice, první liga, FK Dukla Praha, HC Stadion Litoměřice, FC Vysočina Jihlava, Dominik Hrníčko, VHK Vsetín, Adam Zeman, Matěj Pekr, Josef Skořepa, HC Dukla Jihlava, Joseph Pohl

Nejvyšší venkovní vítězství. Dukla zdrtila Litoměřice sedmi brankami a soutěž vede o deset bodů | Hokej | Sport | Jihlavská Drbna - zprávy z Jihlavy a Vysočiny