Počasí dnes12 °C, zítra10 °C
Sobota 28. září 2024  |  Svátek má Václav

Kolaps ve třetí třetině. Dukla v Šumperku prohrála, poprvé po jedenácti zápasech

Šumperští hokejisté uťali Dukle Jihlava skvostnou sérii jedenácti za sebou jdoucích vítězných zápasů. Ve středečním utkání rozhodli o svém vítězství v poměru 6:2 zejména díky dominantní třetí třetině. Tým z Vysočiny stále zůstává v čele 1. ligy, jeho náskok před druhým Kladnem se ale snížil na dva body.

Průběh první třetiny příliš nenasvědčoval tomu, co mělo přijít později. Domácí, přestože od 7. minuty vedli zásluhou pěkné přesilovkové akce, kterou zakončil Jan Milfait, ještě stačili do konce prvního dějství dvakrát inkasovat. Hned v 9. minutě totiž Diviš hezky našel Filipa Semana, který si před domácím Zelenkou vedl zkušeně - 1:1. V závěru třetiny pak Jergl přenechal puk rozjetému Josefu Skořepovi, který vylákal domácího gólmana mimo brankoviště, objel branku a pohodlně upravil na 2:1.

Další branky se diváci dočkali před polovinou utkání, konkrétně ve 29. minutě. Při další početní výhodě nabil domácí Vrdlovec Aleši Holíkovi, jehož projektil zastavila až síťka Škarkovy klece.

Šumperští hokejisté definitivně dokonali obrat v poslední třetině. Hned v její druhé minutě zaúřadoval Jiří Půhoný, jenž svoji střelu umístil přesně k pravé tyči. Hned o dvě minuty přesně zacílil Eduard Šimun po přesné Drtilově přihrávce. Dva slepené góly psychikou Jihlavských řádně zacloumaly a zanedlouho bylo ještě hůř. Ve 48. minutě totiž Vrdlovec zpoza brány našel v mezikruží Tomáše Fořta, který svojí prudkou střelou nedal Škarkovi šanci - 5:2. Pomyslným hřebíčkem do rakve byla efektní akce Fořta zakončená blafákem Jana Milfaita.

Šanci na reparát bude mít Dukla Jihlava v sobotu v 17:30. To na svém domácím hřišti hostí HC Zubr Přerov.

HC Salith Šumperk - HC Dukla Jihlava 6:2 (1:2, 1:0, 4:0)

Branky: 7. Milfait, 30. Holík, 42. Půhoný, 44. Šimun, 48. Fořt, 55. Milfait – 9. Seman, 19. Skořepa.

Rozhodčí: Mikula – Adamec, Poruba.

Diváci: 1110.

Šumperk: Zelenka – Gewiese, Holík, Zdráhal, Havlík, Puzič, Drtil, Bažant, Prokop – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Kaut, Půhoný, Kolář – Ostřanský – Šimun, Brunec – Šebek, Hroch.

Jihlava: Škarek – Štebih, Šafář, Kaláb, Parýzek, Grebenyuk, Zadražil, Dobrovolný – Gríger, Seman, Diviš – Důras, Skořepa, Jergl – Březina, Melenovský, Harkabus – Malec, Flek, Anděl.

Štítky Salith Šumperk, FK Dukla Praha, HC Dukla Jihlava, FC Vysočina Jihlava, SK Kladno, Jiří Půhoný, Eduard Šimun, HC RT Torax Poruba, HC Zubr Přerov, Tomáš Fořt