Počasí dnes16 °C, zítra12 °C
Pátek 27. září 2024  |  Svátek má Jonáš

Dukla Jihlava na úvod přípravy těsně prohrála v Olomouci

Těsnou prohrou o jeden gól skončil premiérový přípravný zápas hokejistů Dukly Jihlava. Na ledě Olomouce podlehli 2:1.

Vůbec první přípravný zápas obou týmů na novou extraligovou sezonu nepřinesl v úvodní dvacetiminutovce žádnou branku. Domácí si vypracovali jednu vážnější šanci, Dukla dvě, ovšem bez potřebného efektu.

Na gól se čekalo až do času 37:05, kdy se prosadil olomoucký bek Lukáš Galvas, aby záhy srovnal Václav Rezek. Hanáci si však na začátku třetí třetiny vzali vedení zpět, přestáli přesilovky i šance hostů a utkání dovedli v základní hrací době do vítězného konce.

Oba celky si poté vyzkoušely pětiminutové prodloužení tři na tři, ve kterém se prosadil domácí Jan Jaroměřský, a doplňkové samostatné nájezdy skončili výhrou Olomouce 2:1.

HC Olomouc - HC Dukla Jihlava 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 38. L. Galvas (Herman), 42. Spurný (Rác, Skladaný) – 39. Rezek (Bryhnisveen, Váňa).

Rozhodčí: Kika, Přikryl – Axman, Lukš.

Olomouc: Konrád – Jaroměřský, Ondrušek, Houdek, Spurný, Staněk, Beutl, Rutar, L. Galvas – Eberle, Holec, Burian, Vlach, Herman, Strapáč, Skladaný, Rác, Macuh, Buc, Pechanec, Jergl.

Jihlava: Volden - de la Rose, Kajínek, Suchánek, Ulrych, Zdráhal, Půža, Váňa, Bryhnisveen - Jiránek, Skořepa, Diviš - Čachotský, Hubáček, Zeman - Žálčík, Anděl, Macík - Čermák, Semorád, Rezek.

Štítky SK Sigma Olomouc, HC Dukla Jihlava, Lukáš Galvas, Jan Jaroměřský, FK Dukla Praha, HC Olomouc, FC Vysočina Jihlava