Počasí dnes15 °C, zítra20 °C
Pátek 3. května 2024  |  Svátek má Alexej

Fresh-link vítězem Jihlavské amatérské hokejové ligy, třetí finále rozhodly až samostatné nájezdy

Dukla Jihlava má ještě rozhodující zápasy před sebou, ale Jihlavská amatérská hokejová liga vyvrcholila už o víkendu. V rozhodujícím třetím finále nakonec uspěli hráči týmu Fresh-link, kteří svůj triumf proti Číchovu zpečetili až v samostatných nájezdech.

Číchov zvládl první finálové klání 7:4 a na tým Fresh-link vytvořil velký tlak. Jeho hráči se ale nepoložili a ve druhém zápase poslali finálovou sérii po výhře 3:2 do třetího, rozhodujícího zápasu. Ten pro sebe získali až v samostatných nájezdech a stali se vítězi čtvrtého ročníku Jihlavské amatérské hokejové ligy.

Vítězům se podařilo unikátní zmrtvýchstání. Po vyrovnané první třetině obdrželi ve druhém dějství tři branky a jejich akcie povážlivě klesly. Ještě osm minut před koncem Fresh-link prohrával 1:4, ale heroickým závěrem vyrovnat se mu podařilo půl minuty před koncem podařilo při hře bez brankáře vyrovnat. Jediným úspěšným exekutorem samostatných nájezdů byl poté Leoš Chvátal.

Fresh-link - HC Číchov 5:4 po sam. nájezdech (1:1, 0:3, 3:0)

Branky: 9. Volák, 45. Foitl, 45. Bláha, 51. Zelený - 3. a 21. Pisk, 20. Navrátil, 33. Rygl.

Konečný stav série: 2:1