Středa, 24. září 2025, 20:38
Slavia dnes poprvé v sezóně prohrála na domácím ledě, na obou stranách přitom excelovali brankáři dlouho držící čisté konto. Bod navíc Dukle v prodloužení vystřelil estonský mladík Maxim Burkov.
Páté kolo Maxy ligy mezi Slavií a Duklou vidělo souboj bratrů Beranových - Matěj v dresu sešívaných svého bratra Adama v bráně však nepřekonal. To se dlouho nedařilo ani jeho spoluhráčům a stejně tak byl bezchybný Pavelka v domácím brankovišti, téměř padesát minut tak držely oba týmy čisté konto.
Pak to ale začalo. Nejprve v osmačtyřicáté minutě vystřelil z kruhu Michael Gaspar, čímž trochu zaskočil gólmana a kotouč skončil v síti. Trvalo to jen tři a půl minuty, když Jáchym nahrál na modrou Lukáši Marešovi a ten propálil všechno, co mu stálo v cestě. Následně velkou šanci Čachotského vychytal Pavelka bleskovým přesunem.
Zápas šel do prodloužení a když už se schylovalo k nájezdům, rozhodl estonský mladík Maxim Burkov. Jeho šťastná rána od modré ani ne tři čtvrtě minuty před koncem skončila v horním rohu domácí branky.
Připravujeme podrobnosti.
Branky a nahrávky: 48. Gaspar (Trunda, Průžek) – 52. L. Mareš (Jáchym), 65. Burkov (Štefančík). Rozhodčí: Kostourek, Šico – Zídek, Klouček. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 1 193.
Sestavy:
HC Slavia Praha: Pavelka (Ebenstreit) – Gaspar (A), F. Kočí, V. Beran, Holý (C), Stejskal, Perčič, Tittl – M. Beran, Přikryl, Kružík – Šťovíček, J. Knotek (A), Gricius – Průžek, Trunda, Slavíček – Berka, Tichý, Čermák. Trenér: David Bruk.
HC Dukla Jihlava: A. Beran (Žukov) – Ozols, L. Mareš, Bilčík (A), Strejček (A), Dundáček, Chvátal, Krenželok – Čachotský (C), Kulda, Cachnín – Rachůnek, Menšík, Štefančík – Harkabus, Jáchym, Burkov – Jiránek, Toman, T. Havránek. Trenér: Viktor Ujčík.
Chceš nám něco sdělit?Napiš nám