Počasí dnes10 °C, zítra10 °C
Neděle 29. září 2024  |  Svátek má Michal

Jihlavská Dukla využila třetí domácí zápas v řadě, poradila si s Chomutovem

Jihlavští hokejisté si v sobotu v podvečer porovnali síly s nováčkem soutěže - s Piráty Chomutov. A byl to zápas úspěšný, protože tři body po výhře 5:2 zůstaly na Vysočině.

Jihlava vstoupila do zápasu proti Chomutovu výborně a pokud by v prvních 10 minutách vsítila tři branky, nemohl by se nikdo divit. Ovšem prosadil se pouze Radek Pořízek.

Ve druhé části padalo více gólů. Vedení Dukly nejprve zvýšil Tomáš Havránek, vzápětí hosté snížili, ovšem ihned poté si domácí vzali dvoubrankový náskok zpět díky Matouši Menšíkovi. Na konci třetiny navíc Dukla ubránila dlouhé oslabení 3 na 5.

Další branky přišly v polovině třetí části. Za domácí se během pár sekund prosadil znovu Matouš Menšík s Tomášemem Havránkem, za hosty korigoval exjihlavský forvard Jiří Fronk. Více gólů i přes další šance již nepadlo a Dukla podruhé v sezoně bere tři body.

HC Dukla Jihlava - Piráti Chomutov 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 4. Pořízek, 23. Havránek (Jansons, Menšík), 28. Menšík (Štefančík), 50. Menšík (Vovsík), 51. Havránek (Harkabus) – 27. T. Svoboda (Eliáš, Kadeřávek), 51. Fronk

Rozhodčí: Šudoma, Rapák – Komínek, Smetková

Diváci: 585

HC Dukla Jihlava: Beran – Strejček, Bilčík (A), Mareš, Ozols, Jansons, Dundáček – Cachnín, Kulda, Čachotský (C) – Štefančík, Menšík, Půček – Havránek, Toman, Harkabus (A) – Chvátal, Pořízek, Vovsík

Piráti Chomutov: Jekel – Kadeřávek, Husinecký, Ulrych, Eliáš, Havel (A), Březák, Němec, Poizl – Fronk, Hübl (C), Lukeš (A) – Tůma, Eret, T. Svoboda – Berka, Hejcman, J. Svoboda – Sklenář, Koblížek, Mála