Počasí dnes19 °C, zítra22 °C

Co třetina, to gól a stoprocentní brankář Maláč. Dukle se v Sokolově dařilo

Zápas v Sokolově byl pro jihlavské hokejisty důležitý, před ním totiž ztrácela na soupeře v tabulce šest bodů a měla zápas k dobru. Po utkání už je rozdíl poloviční. Sokolov je přitom pátý, Dukla osmá.

Hned na úvod se do velké šance dostal jihlavskými fanoušky oblíbený Tomáš Čachotský, slavící v sobotu 42. narozeniny. Brankář Sokolova ho ale vychytal. O vyložené gólové šance pak byla nouze, ačkoliv oba týmy předváděly aktivní hru.

Poprvé se hokejisté Dukly radovali ve dvanácté minutě, když Jan Strejček pálil od modré a neminul. Potom se dvě minuty před půlkou zápasu trefil útočník juniorů Šimon Báťa. Po souhře s dalším juniorem Jonášem Jungwirthem to byl jeho první gól za A-tým. Sedm minut před koncem už skóre jen upravil na 3:0 Šimon Jelínek. Skvělý Filip Maláč předvedl nejeden vynikající zákrok a premiérově udržel čisté konto.

HC Baník Sokolov – HC Dukla Jihlava 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Strejček (Toman), 28. Báťa (Jungwirth, Mareš), 53. Jelínek (Havránek).

Rozhodčí: Horák, Valenta – Belko, Kotlík. Diváci: 621.

HC Baník Sokolov: Michajlov – Mlčák, Tureček, Bulka, Weinhold, Rulík, Niko, Krajčík – Vracovský, Kverka, Tomeček – Adamec, Bernovský, Kružík – Křemen, Vrdlovec, Csamango – Novotný, Rohan, Šlechta.

HC Dukla Jihlava: Maláč – Bilčík, Strejček, Dundáček, Ozols, Kolář, Mareš, Koštoval – Čachotský, Toman, Cachnín – Harkabus, Havránek, Jelínek – Jungwirth, Rauš, Báťa – Kočí, Štefančík, Brož.

Hodnocení článku je 86 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto HC Dukla Jihlava | Zdroj HC Dukla Jihlava

Štítky hokej, HC Dukla Jihlava, HC Sokolov, Filip Maláč, Jan Strejček, Šimon Báťa, Šimon Jelínek, výhra

Co třetina, to gól a stoprocentní brankář Maláč. Dukle se v Sokolově dařilo | Hokej | Sport | Jihlavská Drbna - zprávy z Jihlavy a Vysočiny