Počasí dnes20 °C, zítra22 °C

Dukla se střelecky trápí, po prohře s Prostějovem klesla na devátou příčku

Dukla nezažívá dobré střelecké období, což se negativně projevuje na výsledcích týmu. V sobotu v Prostějově sice po 165 minutách skórovala, ale nic než korekci konečného výsledku 3:1 to neznamenalo. Po třetí prohře v řadě se Jihlava propadla na deváté místo tabulky.

Jihlavští hokejisté se na ledě Prostějova nemohli dlouho prosadit a navázali tak na současné střelecké trápení. V utkání se spoustou vyloučených šli domácí na konci druhé třetiny zásluhou Formana do vedení, které šest minut před koncem navýšil z přesiovky Doležal. Dukle naději v předposlední minutě vykřesal Havránek, ale nestačilo to. Prostějov vzápětí pečetil do prázdné opět Doležalem, čímž zůstaly všechny tři body na Hané.

LHK Jestřábi Prostějov - HC Dukla Jihlava 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 39. Forman (Hašek, Krejčí), 54. Doležal (Račuk, Illéš), 60. Doležal (Pitule) – 59. Havránek (Jungwirth, Ozols).

Rozhodčí: Skopal, Obadal – Vašíček, Kráľ. Diváci: 1100.

Prostějov: Štipčák – Hanousek, Šidlík, Kloz, Drtil, Krejčí, Forman – Fronk, Hašek, Burian (A) – Veselý, Račuk, Illéš – Ostřížek, Pitule, Doležal – Slanina, Venkrbec (C), Jiránek (A) – Maruna

Jihlava: Beran – Bilčík, Strejček, Dundáček, Ozols, Kachyňa, Kolář (A), Kočí – Čachotský (C), D. Bartoš, Cachnín – Jungwirth, Havránek, Štefančík – Jelínek, Menšík, Brož – Berger, Pořízek, Krajč