Počasí dnes15 °C, zítra19 °C

Dukla poprvé bez bodu. Po porážce od Prostějova klesla Jihlava na třetí příčku tabulky

V 6. kole Chance ligy hokejová Dukla poprvé nebodovala. V domácím duelu proti Prostějovu si vytvořila dost šancí na to, aby zápas skončil jinak než prohrou 2:4. Po ní je jihlavský tým na třetím místě tabulky.

Dukla do šestého kola Chance ligy proti Prostějovu nevstoupila vůbec špatně, nicméně z řady velkých šancí v první třetině nevytěžila nic. Skóre zápasu tak hned po změně stran otevřel Illéš jemnou tečí Račukovy střely. Dukla záhy vyrovnala zásluhou Handla a o další dvě minuty později dokonce vedla po blafáku Čachotského.

Slepené góly však pomohly i Moravanům, ve 28. minutě se skrytou střelou prosadil Hanousek, aby o další dvě minuty později vše od modré propálil Šidlík. Ve třetí třetině měla Dukla snahu zápas otočit, urodilo se však na druhé straně - v 51. minutě upravil na konečných 2:4 zblízka střílející Hašek.

HC Dukla Jihlava - LHK Jestřábi Prostějov 2:4 (0:0, 2:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 23. Handl, 25. Čachotský (Anděl) – 21. Illéš (Račuk, Hanousek), 28. Hanousek (Illéš, Doležal), 30. Šidlík (Illéš), 51. Hašek.

Rozhodčí: Radek Wagner, Daniel Jechoutek – Milan Jindra, Jakub Teršíp. Diváci: 515.

Jihlava: Beran – Kolář (A), Bilčík, Kočí, Ozols, Chvátal, Mareš, Dundáček – Šik, Anděl, Čachotský (C) – Cachnín, Štefančík, Havránek – Berger, Handl, Meluzin – Brož, Pořízek, Jelínek.

Prostějov: Štipčák – Šidlík, Hanousek, Krejčí, Poledna, Forman, Pěnčík, Kloz – Hašek, Ostřížek, Burian (A) – Doležal, Račuk, Illéš – Fronk, Venkrbec (C), Jiránek (A) – Maruna, Antoníček.