Počasí dnes19 °C, zítra15 °C
Čtvrtek 2. května 2024  |  Svátek má Zikmund

Černá série s Třebíčí je prolomena. Dukla vyhrála derby 2:1, v tabulce poskočila na druhé místo

Jihlavští hokejisté nechali zapomenout na těsnou a trochu smolnou porážku od Vsetína a v pondělním zápase dokázali kompletně vyloupit Třebíč, Poté, co derby ovládli výsledkem 2:1, se posunuli na druhou příčku tabulky jen o skóre za první Porubu.

Jihlavští hokejisté začali derby na ledě Třebíče výtečně a po 31 sekundách hry je poslal do vedení navrátilec Anděl. Na další gól se poté čekalo velmi dlouho. Dukla ve druhé části díky výbornému Beranovi přestála jedno oslabení, ovšem v dalším již inkasovala.

Třebíč dostala v přesilovce výhodu trestného střílení a Svoboda v 36. minutě srovnal. Ale vstup do třetí části zase vyšel lépe hostům, Jelínek se ve 43. minutě zblízka prodral k puku a svým čtvrtým gólem v sezoně rozhodl, že Dukla po sedmi prohrách znovu porazila Třebíč - 2:1.

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Dukla Jihlava 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 36. Matyáš Svoboda (TS) – 1. Anděl (Šik), 43. Jelínek (Pořízek, Vala).

Rozhodčí: Horák, Pilný – Hanzlík, Komínek. Diváci: 2073.

Třebíč: Strmeň – Furch, Bořuta, Baláž, Štebih, Poizl, Vodička, Kříž – Berka, Bittner (C), Dočekal (A) – Ferda (A), Malý, Vodný – Stehlík, Michálek, Matyáš Svoboda – Michalčuk, Horváth, Matěj Svoboda.

Jihlava: Beran – Kolář (A), Bilčík, Kočí, Ozols, Chvátal, Mareš, Vala – Šik, Anděl, Čachotský (C) – Cachnín, Štefančík, Havránek – Berger, Handl, Meluzin – Brož, Pořízek, Jelínek.