Počasí dnes7 °C, zítra4 °C

Dukla slaví postup do čtvrtfinále play-off, Slavii těsně porazila i ve druhém zápase série

Hokejová Dukla uspěla i ve druhém zápase předkola play-off a v nejkratším možném čase slaví postup do čtvrtfinále Chance ligy, ve kterém se utká se Vsetínem. I nedělní zápas proti Slavii byl však velmi těsný, vítězný gól na 2:1 zaznamenal deset minut před koncem Havránek.

Do vedení se mohli Pražané dostat v 10. minutě, kdy bylo nařízeno trestné střílení, Všetečka si však Berana v brance domácích nepřišel. První gól utkání tak přišel až ve 25. minutě se po individuální akci a šikovnému zakončení Miškáře dostala do vedení Dukla. Ta potom měla i další šance, Šik ani Karabáček však jen nechali vyniknout Málka. Trest na sebe nenechal dlouho čekat, ve 44. minutě napřáhl Žovinec z hranice kruhu a bylo sronáno. Rozuzlení přišlo v 50. minutě, po hrubé chybě slávistů v rozehráce se ke střele z ideální pozice dostal Havránek a nedal brankáři šanci a zpečetil tím postup svého týmu do čtvrtfinále prvoligové soutěže.

HC Dukla Jihlava - HC Slavia Praha 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 25. Miškář (Havránek, Kolář), 50. Havránek (Karabáček) - 44. Žovinec (Kulda).

Rozhodčí: Zavřel, Zubzanda – Thuma, Pěkný. Diváci: 1222.

Jihlava: Beran – Kolář, Haman, Bilčík, Kočí, Vala, Dundáček, Dvořák – Harkabus, Skořepa, Karabáček – Havránek, Miškář, Šik – Chlubna, Handl, Pořízek – Cachnín, Křehlík, V. Brož.

Slavia: Málek – Klikorka, Matyáš, Žovinec, Křepelka, Hejda, Szathmáry, Barák – Strnad, Žejdl, Kulda – Všetečka, Kern, J. Brož – Mrňa, Stehlík, Krliš – Labuzík, Havrda, Simon.

Konečný stav série: 2:0.

Hodnocení článku je 94 %. Ohodnoť článek i Ty!