Počasí dnes8 °C, zítra12 °C

Dukla vyhrála v Sokolově 2:1 a učinila důležitý krok k předkolu play-off

Dukla dokázala ovládnout dohrávku 47. kola a na sokolovském ledě vyhrála 2:1. Je to již čtvrtý zápas v řadě s bodovým ziskem, což jihlavský tým posunulo na devátou příčku tabulky. Na předkolo play-off má náskok pěti bodů zbývá odehrát ještě čtyři zápasy základní části.

I přes herní dominanci hostů byl stav utkání dlouho bezbrankový, prolomil ho až ve 35. minutě Pořízek, který šikovně tečoval Kočho střelu od modré. Ihned po začátku třetí třetiny navýšil v oslabení náskok Dukly Karabáček a situace vypadala pro Jihlavu velmi dobře. Závěr utkání ale nabídl pořádné drama. Za Sokolov nejprve snižoval dvě minuty před koncem v přesilové hře 6 na 3 Vrhel, v závěrečném tlaku pak domácí Baník v honbě za vyrovnáním trefil tyč. V klíčovém souboji o předkolo play-off tak Jihlava nakonec vyhrála 2:1.

HC Baník Sokolov - HC Dukla Jihlava 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 59. Vrhel (Hauser,  (Tomek) – 35. Pořízek (Kočí, Havránek), 41. Karabáček (Havránek, Haman).

Rozhodčí: Valenta, Kosnar – Jindra, Kokrment. Diváci: 558.

Sokolov: Cichoň – Novák (C), Klejna, Krutil, Baláž, Weinhold, Benda, Tůma, Rulík (A), Tomek – Hauser, Vrhel, Slavík – Csamangó, Kysela, Šmajda – Osmík, Váňa, Křemen.

Jihlava: Beran – Kolář (C), Haman, Bilčík (A), Kočí, Vala, Dvořák, Vovsik – Havránek, Miškář, Karabáček – Chlubna, Menšík, Šik – Jungwirth, Handl, Tecl – Cachnín, Pořízek, Brož.