Počasí dnes12 °C, zítra15 °C

Dukla rázně ukončila nepříznivou sérii, Frýdku-Místku nasypala sedm gólů

Hokejová Dukla po třech týdnech opět okusila pocit vítězství. Nepříjemnou šestizápasovou šňůru proher zlomila domácím duelem proti Frýdku-Místku, ve kterém naprosto dominovala a vyhrála vysoko 7:1. Jihlava se posunula na desátou příčku tabulky.

První třetina zápasu moc šancí nenabídla, ale gól přece jen padl. V 18. minutě se prosadil oslavenec Čachotský, který načal druhou tisícovku zápasů za Duklu. Ve druhé třetině rozjela Jihlava kanonádu. Vedení navýšil ve 23. minut Chlubna, o deset minut později se prosadil Havránek, hned poté novic v týmu Karabáček a těsně před sirénou ještě jednou Havránek. Skóre utěšeně narůstalo i ve třetím dějství. Ve 45. minutě přidal šestou branku Harkabus, sedmou pak opět Chlubna. S čistým kontem však Dukla zápas nedotáhla, pět minut před koncem zkazil Beranovi shoot out Hotěk.

HC Dukla Jihlava - HC Frýdek-Místek 7:1 (1:0, 4:0 2:1)

Branky a nahrávky: 18. Čachotský (Skořepa, Dundáček), 23. Chlubna (Meluzin), 33. Havránek (Dundáček, Harkabus), 34. Karabáček (Chvátal), 39. Havránek (Čachotský), 45. Harkabus (Skořepa, Chlubna), 51. Chlubna (Dundáček, Harkabus) - 55. Hotěk (Vrdlovec, Lyszczarczyk).

Rozhodčí: Skopal, Svoboda – Beneš, Horažďovský. Diváci: 534.

Jihlava: Beran – Bilčík, Chvátal, Kolář, Kachyňa, Dundáček, Kočí, Haman – Čachotský (A), Skořepa (C), Havránek – Harkabus (A), Menšík, Karabáček – Meluzin, Pořízek, Chlubna – Cachnín, Juda, Brož.

Frýdek-Místek: Mokry (34. Švančara) – Zeleňák, Homola, Jaroměřský, Kowalczyk, Sova, Žůrek, Adámek – Dostálek (A), Vrdlovec (C), Doktor – Lyszczarczyk, Haas, Hotěk – Bednář, Matěj, Klimša (A) – Geidl, Macháček, Ramik.

Hodnocení článku je 66 %. Ohodnoť článek i Ty!