Počasí dnes4 °C, zítra5 °C

Tisící zápas za Duklu Čachotskému zhořkl, Jihlava utrpěla debakl na ledě první Poruby

Jubilejní zápas jihlavské legendě Tomáši Čachotskému udělal jen málo radosti. Dukla tahala po celý zápas za kratší konec provazu a lídr tabulky z Poruby postupně navyšoval skóre až na konečných 4:0. Po šesté prohře v řadě je Jihlava až dvanáctá.

První celek tabulky měl od začátku zápasu navrch, jeho aktivitu zúročil přesnou dělovkou v 11. minutě Sedlák při dvojnásobné přesilovce. Jihlava mohla ve druhé třetině srovnat, ale Havránek nastřelil jen tyč. Červené brankové světlo se tak rozsvítilo na druhé straně hřiště, když ve 38. minutě připravil Berisha pozici pro Šlahaře, který již neměl problém. Jakékoli snahy Dukly o bodový zisk utnul v 53. minutě Pšurný, který se nejrychleji dostal dorážce předchozí střely. Poslední gól padl do prázdné branky, ze středního pásma se trefil Lemcke.

HC RT Torax Poruba - HC Dukla Jihlava 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 11. Sedlák (Šlahař, Hrníčko), 38. Šlahař (Berisha), 53. Pšurný (Berisha), 57. Lemcke.

Rozhodčí: Koziol, Grygera – Bezděk, Veselý. Diváci: 1208.

Poruba: Bláha – Klimíček, Voráček, Doudera, Lemcke, Mlčák, Sedlák – Gřeš, Vachovec, Bernovský – Šlahař, Pšurný, Berisha – Christov, Střondala, Hrníčko – Brodek, Karafiát, Häring – Toman.

Jihlava: Beran – Bilčík, Chvátal, Kolář, Kachyňa, Dundáček, Vala, Kočí – Čachotský, Skořepa, Havránek – Harkabus, Menšík, Meluzín – Tecl, Pořízek, Chlubna – Cachnín, Juda, Brož.