Počasí dnes13 °C, zítra14 °C
Úterý 7. května 2024  |  Svátek má Stanislav

Dukla prohrála i třetí derby v sezóně, Třebíči podlehla 3:1 a zůstává sedmá

Dukla neuspěla ani ve třetím regionálním derby v sezóně, na třebíčském ledě však v sobotu inkasovala až v samotném závěru. V tabulce Chance ligy je Jihlava po prohře 3:1 stále na sedmém místě.

Do třetího derby v sezoně vstoupila Třebič aktivněji, ale z úvodního tlaku se jí gól vstřelit nepodařilo a Jihlava poté srovnala hru. Ve druhé části přišly šance na obou stranách a poté si opět vedli lépe domácí, které na uzdě držel vynikající výkon jihlavského brankáře Berana. Zkraje třetí části však přišlo vyloučení Dukly, které ztrestal domácí Holec. Jenže o dvě minuty později srovnal z úniku jihlavský Pořízek. Oba týmy se pak pozorně soustředily na defenzívu, ale dvě minuty před koncem využila Třebíč trestné střílení zásluhou Psoty. Dukla poté zkusila hru bez brankáře, ale krátce na to inkasovala potřetí z hole Dočekala.

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Dukla Jihlava 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 43. Holec (D. Michálek, Ferda), 58. Psota (TS), 59. Dočekal (Bittner) – 45. Pořízek (Dundáček).

Rozhodčí: Skopal, Svoboda - Horažďovský, Thuma. Diváci: 3619.

Třebíč: Jekel – Bořuta, Tureček, Forman, Furch, Poizl – Dočekal, Bittner (C), Psota – Holec, D. Michálek, Ferda – Vodný, Šilhavý, Krliš – Meluzín, Maty. Svoboda, Michalčuk.

Jihlava: Beran – Bilčík, Chvátal, D. Kolář, Dundáček, F. Kočí, Vala, Haman – Chlubna, Miškář, V. Brož – Harkabus, Skořepa (C), Jungwirth – Křehlík, Handl, Pořízek – Cachnín, Juda, Tecl.