Počasí dnes15 °C, zítra20 °C
Pátek 3. května 2024  |  Svátek má Alexej

Dukla přerušila vítěznou sérii, na ledě lídra z Poruby prohrála 4:1

Popáté za sebou Dukla vyhrát nedokázala. V rámci 13. kola Chance ligy byla na ledě lídra z Poruby dlouho na dostřel, ale v závěru inkasovala na konečných 4:1. V neúplné tabulce patří Jihlavě pátá příčka.

Domácí hokejisté šli rychle do vedení, když v 5. minutě trestné střílení využil Střondala. I přes další šance se další gól čekalo více než čtyřicet minut čistého času. Brankářům kouzlo odčaroval porubský Klimíček, kterého hezky oslovil Šlahař. O další čtyři minuty později se Slezané radovali potřetí, přesilovku přesnou střellou do horního rohu zužitkoval Šoustal. V 57. minutě vykřesal pro Duklu jiskru naděje Šik, který vykroužil od mantinelu a přesně zakončil, ale o další minutu později bylo hotovo definitivně, Šoustal z dálky trefil opuštěnou hostující branku.

HC RT Torax Poruba - HC Dukla Jihlava 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 5. Střondala (TS), 51. Klimíček (Šlahař, Berisha), 55. Šoustal (Urbanec), 58. Šoustal (Vachovec) – 57. Šik (Pořízek, Beránek).

Rozhodčí: Zavřel, Petružálek – Hanzlík, Blažek. Diváci: 1205.

Poruba: Dolejš – Klimíček, Lemcke, Urbanec, Krenželok, Sedlák, Mlčák – Šlahař, Pšurný, Berisha – Vildumetz, Toman, Střondala – Gřeš, Vachovec, Šoustal – Christov, Karafiát, Brodek

Jihlava: Beran – Dundáček, Bilčík, Kachyňa, Haman, M. Jáchym, F. Kočí, A. Dvořák – Cachnín, Skořepa, Šik – Harkabu, Miškář, Fronk – Beránek, Seman, Pořízek – Křehlík, Juda, V. Brož

Štítky Dukla Jihlava, Poruba, hokej, první liga, FK Dukla Praha, HC RT Torax Poruba, FC Vysočina Jihlava, 1. česká hokejová liga, HC Dukla Jihlava