Počasí dnes9 °C, zítra8 °C
Úterý 16. dubna 2024  |  Svátek má Irena

Dukla navzdory slušnému výkonu podlehla Zlínu po nájezdech, po třech kolech je předposlední

Premiéra na jindřichohradeckém stadionu nevyšla Dukle úplně podle představ. Z hlavního taháku třetího kola Chance ligy bere jen bod, Zlínu podlehla po samostatných nájezdech 1:2. Z prvních třech zápasů sezóny má Dukla dva body a v tabulce je předposlední.

Zlín již ve 2. minutě využili přesilovou hru zásluhou Ondráčka, Dukle se podařilo srovnat ve 27. minutě gólem Otakara Šika, kterého k povedené střele vybídl Kowalczyk. A poté následoval festival jak výborných zákroků obou gólmanů, tak neproměněných gólových šancí. Jihlava měla ve třetí třetině zcela jistě více ze hry a ukázala hezké akce, nicméně se od začátku sezony trápí v koncovce. Utkání tak došlo do prodloužení, ve kterém měla Dukla další velké šance, ale stále nevyužité. Tisícovka diváků tak viděla nájezdy, ve kterých Jihlava neproměnila tři mečboly a z výhry se radovali Zlínští.

HC Dukla Jihlava - PSG Berani Zlín 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 27. Šik (Kowalczyk) – 3. Ondráček (Pospíšil).

Rozhodčí: Zubzanda, Valenta - Kotlík, Zídek. Diváci: 1046.

Jihlava: Beran – Bilčík, Dvořák, Dundáček, Matějíček, Jáchym, Kowalczyk, Kočí – Čachotský (A), Skořepa (C), Harkabus (A) – Beránek, Miškář, Šik – Cachnín, Juda, Brož – Handl, Seman, Pořízek.

Zlín: Huf – Novotný, Gazda, Zbořil, Bukač, Husa, Bartko, Suhrada – Köhler (A), Kindl, Pospíšil – Ondráček (A), Claireaux, Illéš – Kubiš (C), Honejsek, Mrázek – Sedláček, Hejcman, Gago.