středa 6. července 2022 Státní svátek - Mistr Jan Hus

Z titulu mistra první ligy mám velkou radost, říká Ščerban před baráží. Extraligu by musela Dukla hrát mimo Vysočinu

Dukla počtvrté v historii druhou nejvyšší hokejovou soutěž. Ke včerejšímu čtvrtému finálovému vítězství proti Vsetínu stačil jediný gól z hole Semana a další výborný výkon brankáře Žukova. Již v neděli jihlavský tým nastoupí do baráže – prolínací soutěže o extraligovou účast v příštím ročníku. Proti Kladnu není Dukla favoritem, ale sebevědomí jí nechybí.

„Z mistrovského titulu mám velkou radost, moc jsem to klukům přál,“ zodpověděl redakční dotaz Bedřich Ščerban, jednatel Dukly Jihlava. Ten musel ke konci základní části první ligy udělat několik nepopulárních rozhodnutí. „Hodně nás zasáhlo zdražování energií, museli jsme udělat adekvátní ekonomická opatření, včetně odchodu několika hráčů do extraligy,“ připomíná odchody útočníků Lichance nebo Fronka.

Odchozí opory nahradili odchovanci a dařilo se jim více než dobře. „Kluci z naší líhně chytili svoji šanci za pačesy. Menšík, Čermák, Peš nebo další našli svoje místo v kabině a výkonnostně rostou,“ chválí si Ščerban jihlavské mládí. „My to vlastně ani jinak dělat nemůžeme, protože nejsme velkoklub, který hráče kupuje, my je vychováváme. Myslím, že i ti kluci to kvitují, jsou mistry první ligy a mají nakročeno dál. Ukazuje se, že rozvoj v Dukle je garantován. Tato dlouhodobá a ekonomicky zodpovědná práce se nám vrací.“

Včerejším triumfem se jihlavský tým nominoval do baráže, ve které se utká Kladnem, které se v končícím ročníku extraligy umístilo jako předposlední. „Obecně považuji baráž jako nespravedlivou, ale musíme to brát, jak to je. Kladno je favoritem, ale my do toho jdeme sebevědomě, ukazujeme velkou soudržnost. Doufám, že nám pomohou fanoušci, kluci si to zaslouží,“ myslí si jednatel klubu. „Kladno má extraligový tým, úplně jiný, než mělo loni. My je budeme chtít co nejvíc potrápit, ne-li překvapit celou republiku," doplnil ho pro ČTK kapitán týmu Josef Skořepa.

Pro Ščerbana znamená postup do baráže nové povinnosti. „Vlastně během čtyř dnů musím postavit stadion pro extraligu, už včera večer jsem řešil věci pro barážové zápasy, například zajistit více míst na sezení nebo videorozhodčí,“ vypočítává jednatel.

Ten musí mít v hlavě ještě jednu příjemnou starost, a to, kde by se extraliga hrála, protože, jak známo, CZ LOKO Aréna půjde v létě k zemi. „První liga by se měla hrát v Pelhřimově, je zájem a vůle všech se domluvit. Extraligu bychom museli hrát mimo Vysočinu, žádný bohužel nesplňuje požadavky pro extraligu.“

Souboj s Kladnem o účast mezi elitou začne v neděli v Chomutově, kde Středočeši při rekonstrukci svého stadionu v této sezoně nastupují. Jihlava, které v československé lize získala 12 mistrovských titulů, ovládla druhou nejvyšší soutěž popáté v historii. Povedlo se jí to v první sezoně 1956/57 a pak v letech 2000, 2004 a 2016. Od sestupu v roce 1999 hrála Dukla v extralize jen v ročnících 2004/05 a 2017/18.

Hodnocení článku je 86 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto HC Dukla Jihlava

Štítky Dukla Jihlava, baráž, první liga, hokej

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.