Počasí dnes7 °C, zítra6 °C
Úterý 23. dubna 2024  |  Svátek má Vojtěch

První letošní body zvenku. Dukla uspěla ve Vrchlabí po samostatných nájezdech

Dukla ve Vrchlabí nevyhrála skoro 11 let a prolomit se jí to povedlo až v sobotním utkání pátého kola Chance ligy. Vítězství 2:1 ukořistila až po nájezdech, vyrovnání v řádné hrací době i rozhodující nájezd měl na starosti Tomáš Harkabus.

Na branku domácího Machače ze začátku 17. minuty reagovali Jihlavští ještě v téže třetině využitou přesilovkou, kterou po přihrávce od Kauppily proměnil Tomáš Harkabus. Bitva pokračovala až do samostatných nájezdů, i tam měl poslední slovo opět Harkabus, který proměnil poslední nájezd ze základních deseti. Výhrou 2:1 v nájezdech se tak Dukla naladila vítězně na středeční duel s Litoměřicemi.

HC Stadion Vrchlabí - HC Dukla Jihlava 1:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Machač (Kynčl, Voženílek) – 19. Harkabus (Kauppila, Čachotský), rozh. náj. Harkabus.

Rozhodčí: Jaroš, Svoboda – Roischel, Zídek. Diváci: 652.

Vrchlabí: Soukup – Linhart, Jelínek, Vála, Oliva, Voženílek, Nedbal – Chalupa, Urban, Heřman – Matýs, Kaut, Mrňa – Zeman, Chrtek, Pochobradský – Kučera, Machač, Kynčl.

Jihlava: Zhukov – Dundáček, Mareš, Eliáš, Niko, Bilčík, Kauppila, Dvořák – Harkabus, Fronk, Illéš – Čachotský, Lichanec, Havránek – Helt, Zadražil, Cachnín – Seman, Juda, Brož.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!