Počasí dnes6 °C, zítra5 °C

Dukla posílila svoji naději na extraligu, na Kladně vyhrála i druhý zápas

Dukla se ve finálové sérii dostala do velice výhodné pozice, ovládla totiž i druhý zápas na ledě svého soupeře z Kladna. V nedělním zápase po celý průběh zápasu vedla a dovedla ho ke konečnému výsledku 1:4. Za stavu 2:0 pro jihlavský tým se série stěhuje na Vysočinu, třetí zápas finále se hraje ve středu.

Klíčem k nedělnímu úspěchu byla zvládnutá první třetina, ve které Jihlava díky Bukačovi a Pekrovi skórovala dvakrát a dokonale tak rozhodila plán kladenských hokejistů. Ti se sice nevzdali, měli po druhou dvacetiminutovku velkou převahu, jenže Dukla odmítla pustit více než jednu branku, kterou vstřelil Jelínek. Navíc v závěru třetiny šla opět do dvoubrankového vedení, po trefě Jiránka.Ve třetí třetině Dukla výsledek kontrolovala, pojistku navíc přidal Havránek

Rytíři Kladno - HC Dukla Jihlava 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 26. Jelínek (Kubík) – 5. Bukač (Pekr), 19. Pekr (Čachotský, Strejček), 39. Jiránek (Zadražil, Pekr), 50. Havránek.

Rozhodčí: Zubzanda, Šindel – Maštalíř, Bohuněk.

Kladno: Brízgala – Frye, Mikliš, Snuggerud, Sorokin, Suchánek, S. Zacharčuk – Machala, Plekanec, Jágr – Marosz, Filip, Račuk – Melka, Pitule, Hlava – Jelínek, Machač, Kubík – Bílek

Jihlava: Zhukov – Kolář, Bukač, Dundáček, Mareš, Bilčík, Strejček, Dvořák – Harkabus, Fronk, Illéš – Čachotský, Lichanec, Havránek – Jiránek, Zadražil, Pekr – Chlubna, Čermák, Vítězslav Brož