Počasí dnes7 °C, zítra6 °C
Úterý 23. dubna 2024  |  Svátek má Vojtěch

Po třech týdnech mistrovský zápas. V Dukla v restartu ligy zdolala Havířov 2:1 v prodloužení

Znovu po třech týdnech ochutnali hokejisté Dukly pocit vítězství. Právě po takové době došlo k restartu první hokejové ligy, ve kterém jihlavští hokejisté v prodloužení udolali soupeře z Havířova poměrem 2:1. V hodně neúplné tabulce patří červenožlutým druhá příčka.

Jihlavští hokejisté se po dlouhé pauze vrátili na led vítězně, natrápili se ale více, než by chtěli. Proti Havířovu, který okupoval spodní patra tabulky, si vytvořili spoustu šancí, jenže je neposlouchala koncovka, navíc skvělý výkon předváděl Aleš Stezka. Skóre v polovině zápasu otevřel domácí kapitán Tomáš Čachotský svižnou ranou na první tyč. V poslední minutě druhé třetiny ale z mezikruží vyrovnal Ondřej Kachyňa. O druhém bodu pro výrazně střelecky aktivnější Duklu se zasloužil Daniel Krenželok, jehož přesilovková rána v prodloužení zastavila až síť.

HC Dukla Jihlava - AZ Heimstaden Havířov 2:1 po prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 31. Čachotský (Mareš), 64. D. Krenželok (Fronk, Pekr) – 40. Kachyňa (Rašner, Maruna).

Rozhodčí: Kostourek, Micka – Beneš, Kotlík.

Jihlava: Jan Brož (Fučík) – Krenželok, Kolář, Černý, Eliáš, Bilčík, Mareš, Strejček – Čachotský, Skořepa, Illéš – Jiránek, Fronk, V. Brož – Harkabus, Poletín, Pekr – Havránek, Lichanec, Chlubna.

Havířov: Stezka (Daňa) – Mrowiec, Bořuta, Rašner, Chroboček, Kachyňa, L. Rutar, Kočí – L. Bednář, Rudovský, Adamský – R. Szturc, Maruna, Kotala – Doktor, Seman, Procházka – Fridrich, Mrva, Sklenář.

Štítky HC Dukla Jihlava, HC AZ Havířov 2010, hokejista, Daniel Krenželok, Aleš Stezka, Jan Brož, Tomáš Čachotský