Počasí dnes12 °C, zítra15 °C

Těsná výhra v Šumperku posunula Duklu zpět na druhé místo Chance ligy

Dva dny po domácí porážce se Sokolovem Dukla vybojovala tři body, které ji vrátily na druhou příčku Chance ligy. Na výhru 3:2 na ledě nováčka ze Šumperka se nadřela, ale o to cennější je.

Jihlavští hokejisté sice na konci patnácté minuty inkasovali na ledě Šumperku jako první, ovšem o tři minuty později srovnal hezkou střelou z úniku obránce Tomáš Černý.

Ve druhé části oba týmy nevyužily dlouhou přesilovku pět na tři, nicméně mrzet to mohlo zejména domácí Draky, kteří v polovině zápasu prohrávali po dorážce z hole Matěje Zadražila.

Ve třetí třetině Dukla uskočila do dvoubrankového vedení, když další individuální akci zakončil krásnou střelou bekhendem zadák Filip Eliáš. Domácí sice v přesilovce snížili a v závěru se hnali za vyrovnáním, ale Jihlava již další branku nepřipustila a podruhé za sebou veze zvenčí tři body.

Draci Pars Šumperk - HC Dukla Jihlava 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 15. Spratek (Jaroš, Kratochvíl), 53. Gewiese (Jaroš, Spratek) – 18. Černý (Čachotský, Illéš), 31. Zadražil (Illéš, Čachotský), 49. Eliáš.

Rozhodčí: Dědek, Fiala – Hranoš, Gančarčík. Diváci: 512.

Šumperk: Peksa – Nepokoj, Gewiese, Dosek, Kabelka, Řezáč, Weintritt, Věntus – Hroch, Král, Uhlík – Bernovský, Baláž, Krejčiřík – Kratochvíl, Spratek, Jaroš – Horký, Scheuter, Kučera

Jihlava: Fučík – Krenželok, Kolář, Černý, Eliáš, Bilčík, Mareš, Černohorský – Čachotský, Zadražil, Illéš – Jiránek, Fronk, Pekr – Harkabus, Poletín, Chlubna – Havránek, Lichanec, Brož