Počasí dnes8 °C, zítra12 °C

První venkovní výhra. Dukla uspěla v Kadani 5:2 a patří jí druhá příčka tabulky

Dukla slaví první venkovní výhru v sezóně. Povedlo se to dneska proti Kadani v rámci 4. kola Chance ligy. Výhrou 5:2 se Dukla posunula na průběžnou druhou příčku prvoligové tabulky.

Jihlavští hokejisté vstoupili do zápasu velice aktivně, jenže jako první se v desáté minutě prosadili domácí Trhači. Jihlava srovnala zásluhou Matěje Zadražila, jenže Kadaň si hned vzala vedení zpět.

Na konci první třetiny ale Dukla získala dlouhou přesilovku pět na tři a tu využila zkraje druhé části gólem Jiřího Fronka. A Jihlavy byl rázem plný led. Ve 27. minutě se trefil při signalizované výhodě Jakub Illéš a poté v oslabení dorazil Jiří Fronk střelu Tomáše Jiránka.

Ve třetí třetině se podruhé trefil také Jakub Illéš a na dlouhou cestu domů pojistil tři body - 5:2 pro Duklu.

SK Trhači Kadaň - HC Dukla Jihlava 2:5 (2:1, 0:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Chlouba (Trefný), 16. Chlouba (Koblížek, Kottek) – 16. Zadražil (Mareš), 21. Fronk (Pekr, Krenželok), 27. Illéš (Havránek, Eliáš), 29. Fronk (Jiránek), 52. Illéš (Lichanec).

Rozhodčí: Hucl, Pilný – Kokrment, Beneš.

Kadaň: Hanuljak – Kottek, Trefný, Havel, Seemann, Březák, Havlín, Běhula – Koblížek, Chlouba, Zabloudil – M. Svoboda, Bucek, Müller – Homer, Achmetianov, J. Svoboda – Veselý, Hradecký.

Jihlava: Fučík – Krenželok, Černý, Kolář, Bukač, Bilčík, Mareš – Havránek, Zadražil, Illéš – Jiránek, Fronk, Pekr – Eliáš, Lichanec, V. Brož - Harkabus, Poletín, Chlubna.