Počasí dnes7 °C, zítra4 °C

Cenná výhra zvenku! Vysočina vyloupila pražskou Duklu, po výhře 1:2 je jedenáctá

V dohrávce 17. kola druhé ligy zaznamenala fotbalová Vysočina zisk důležitých tří bodů. Na půdě pražské Dukly se ujala vedení a i přes rychlé vyrovnání se dokázala probojovat k vítězství 1:2. Ve vyrovnané tabulce patří Jihlavě průběžná 11. příčka a má zápas k dobru.

Vysočina do utkání vstoupila velice dobře, vytvořila si tlak a ve 23. minutě slavila vedení, když se k odraženému míči dostal poslední dobou střelecky mimořádně disponovaný Krčík. Netrvalo však dlouho, konkrétně tři minuty, a bylo srovnáno, když zaváhání jihlavské obrany potrestal Červenka. Reakce hostů byla opět rychlá, v 31. minutě umístil svůj pokus Peřina přesně na první tyč - 1:2. Ve druhém poločase byla iniciativa na kopačkách Dukly, ale defenzíva Jihlavských byla pevná. V samotném závěru navíc nebyl Pražanům uznán již vstřelený gól, tři body si tak z hlavního města odváží Vysočina.

FC Dukla Praha - FC Vysočina Jihlava 1:2 (1:2)

Branky: 26. Červenka – 23. D. Krčík, 31. Peřina.

Rozhodčí: Opočenský – Vyhnanovský, Matoušek. Diváci: 491.

Dukla: F. Rada – Ruml (38. Kovernikov), Kulhánek, Konan (46. Piroch), Barac, David Kozel (67. Cienciala), Kim, Buchvaldek (67. Hrubeš), D. Breda (74. Pázler), Habovda, Červenka.

Jihlava: Jágrik – D. Krčík, Belaid (88. Písačka), Křišťál, Peřina (63. L. Arroyo), Tureček, T. Svoboda, Zoubele (76. Vedral), T. Vlček, Křivánek (63. Selnar), Ritter.

Štítky Vysočina Jihlava, Dukla Praha, druhá liga, fotbal, FC Vysočina Jihlava, FK Dukla Praha