Počasí dnes7 °C, zítra4 °C

Vysočina překvapila, z MOL Cupu vyřadila prvoligové Pardubice

O příjemné překvapení se dneska postarali jihlavští fotbalisté. V zápase třetího kola MOL Cupu si vyšlápli na prvoligové Pardubice a po brankách Arroya a Turečka se mohou radovat z výhry 2:0 a postupu do osmifinále.

Po vyrovnaném úvodu se skóre zápasu poprvé změnilo v 11. minutě, a to ve prospěch domácích. Luis Arroyo využil skvělé přihrávky do běhu za obranu a proti Markovi Boháčovi, který se do brány vrátil po dlouhém zranění, uspěl. Jihlavští fotbalisté hráli v první půli výborně směrem do defenzivy a svého soupeře nepustili k jediné výraznější příležitosti.

Do začátku druhé půle vlétli sice aktivněji hosté, ale byli to fotbalisté Jihlavy, kteří dokázali znovu skórovat. Na rozdíl dvou branek zvýšil po několika odrazech míče v pokutovém území Miroslav Tureček. Pardubice dokázaly svůj výkon oproti prvnímu poločasu vylepšit a vypracovaly si několik nadějných šancí ke vstřelení branky. Skvělými zákroky se ovšem prezentoval brankář domácích Jágrik. Zmar hostů dokonal v samotném závěru zápasu Filip Čihák, jenž viděl od sudího za svůj prohřešek červenou kartu.

Jihlavští borci tak slaví postup do další fáze domácího poháru a můžou již vyhlížet soupeře pro osmifinále.

FC Vysočina Jihlava - FK Pardubice 2:0 (1:0)

Góly: 11. Arroyo, 56. Tureček.

Rozhodčí: Cieslar – Dobrovolný, Matoušek.

FC Vysočina: Jágrik – Štefánek, Vlček, Pojezný, Křišťál – Selnar, Tureček, Svoboda, Vlček, Lacko, Vedral, Arroyo.

Pardubice: Boháč – Cadu (81. Lupač), Šejvl, Čihák, Čelůstka – Jeřábek (C) – Tischler (63. Huf), Beran, Solil (46. Červ), Kostka – Černý (46. Chytil).

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!