pondělí 12. dubna 2021 Julius

Vysočinu čeká v pátek záchranářský souboj proti Třinci

Jihlavu čeká náročnější zápasové vytížení. Po 4 dnech od posledního zápasu v Líšni doma v pátek od 16:00 přivítá Třinec a zápas to bude nesmírně důležitý. Jedná se totiž o bitvu dvou týmů, které jsou namočeny v sestupových vodách. Pokud Vysočina vyhraje, odrazí se směrem ke klidnému středu tabulky.

Jihlava nevstoupila do jarní soutěže příliš dobře. Po úvodní remíze s posledním Vyšehradem, přišly tři porážky v řadě. Naposledy na Velikonoční pondělí od Líšně 2:0. Vysočina se propadla až na sestupové pozice, kde má spolu s Táborskem a Blanskem po 16 bodech. O bod více má páteční soupeř z Třince, který stejně jako Vysočina neoplývá dobrou formou. Na jaře uhrál Třinec pouhé dva body, když naposledy remizoval na domácím hřišti s pražskou Duklou 2:2.

V podzimním měření sil na hřišti Třince přineslo Jihlavě nejvyšší vítězství v sezóně 0:5! Tehdy vstřelil Vedral 2 branky. Mezi střelce se zapsali také Štefánek s Turečkem a Smejkalem. Třinec se tehdy krčil na posledním místě! Po vysoké porážce odvolali v Třinci trenéra a na jeho místo přišel bývalý trenér pražských „S“ František Straka! Jak to již bývá u jeho trenérských angažmá, dokázal hned mužstvo zvednout a neprohrál v sedmi po sobě jdoucích zápasech, když čtyři vyhrál a ve třech remizoval.

Nejlepší střelcem Ocelářů je levý obránce Jan Javůrek (4 góly), kterého dobře znají jihlavští fanoušci. Honza odehrál v dresu Jihlavy dvě předchozí sezóny a vrátí se tak v dresu hostů do známého prostředí.

Vysočině bude chybět kvůli karetnímu trestu levý obránce Horák.

Třinec je pro Vysočinu oblíbený soupeř. Jihlava vyhrála posledních 7 vzájemných duelů! Poslední porážka s oceláři se datuje až do roku 2010. Třinec vyhrál z 9 utkání na hřišti Jihlavy pouze jediné!  Podaří se navázat na 7 výher po sobě jdoucích a připíšeme si 8 vítězství v řadě nad Třincem? Podaří se Jihlavě zlomit nepříznivou jarní bilanci a poprvé vyhraje?

Zápas můžete sledovat zde na youtube.

Ohodnoť článek

Foto FC Vysočina Jihlava

Štítky Vysočina Jihlava, Třinec, druhá liga, fotbal

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.