Počasí dnes7 °C, zítra6 °C
Úterý 23. dubna 2024  |  Svátek má Vojtěch

Místo první domácí výhry rozčarování. Vysočina podlehla nováčkovi z Blanska 1:4

Vysočině se letos v domácím prostředí vůbec nedaří. Potvrdil to i páteční zápas 8. kola druhé ligy. V něm hráči Jihlavy dostali pořádně za vyučenou od nováčka z Blanska, které domácím uštědřilo lekci z produktivity a vyhrálo 4:1. V neúplné tabulce patři Jihlavě desáté místo.

Začátek utkání přitom ze strany Vysočiny nebyl špatný. Domácí byli aktivnější, šance Smejkala nebo Arroya se však neujaly. Jak se v zakončení chovat efektivě, ukázalo Blansko v 32. minutě, kdy se k míči dostal Žák nechytatelně poslal hosty do vedení. O osm minut později bylo ještě hůř, když před vápnem napřáhl Sukup a zamířil přesně k tyši - 0:2.

Jihlava i do druhého dějství vstoupila nadějně, Arroyo však nepříznivý stav ani nadvakrát nezkorigoval. A tak udeřilo opět na druhé straně. Exjihlavský Harba vyslal do šance Kaniu, který propálil Číže v 57. minutě potřetí. O minutu později však domácí snížili, Klobása připravil jednoduchý gól pro Arroya - 1:3. Za chvíli Klobása orazítkoval břevno a jako by tím odstartoval festival zajímavých šancí na obou stranách hřiště. Gól padl ještě jeden - v závěru Kania v samostatném úniku přeloboval brankáře a uzavřel na 1:4

FC Vysočina Jihlava - FK Blansko 1:4 (0:2)

Góly: 58. Arroyo – 32. Žák, 40. Sukup, 54. Kania, 87. Kania.

Rozhodčí: Cieslar – Kotík, Dresler.

FC Vysočina: Číž – Křišťál, Štefánek, Vlček - Lacko, Červ - Svoboda (61. Ševčík), Tureček (46. Peřina), Horák (46. Klobása) - Smejkal, Arroyo (83. Křivánek). Náhradníci: Jágrik – Pojezný, Havlín.

Blansko: Halouska – Sukup, Vincour, Štrbák (C), Klusák – Vasiljev (75. Martin Holek), Kopičár (88. Přerovský), Lahodný, Kania (87. Helebrand) – Harba – Žák.