úterý 4. srpna 2020 Dominik

Vysočina má nového hlavního trenéra, fotbalisty povede Aleš Křeček

V létě 2017 jej na lavičce ostravského Baníku vystřídal Radim Kučera, o tři roky později se situace mění – kouč Aleš Křeček nastupuje k prvnímu týmu FC Vysočina. Po jeho boku s ním budou působit zkušení asistenti, s nimiž se sehrál během posledního působení v Ústí nad Labem – Petr Vrabec a Juraj Šimurka. Čtvrtým členem realizačního týmu bude Martin Daněk.

Křeček v letech 2003 až 2005 působil u žákovských a dorosteneckých celků FC Vysočina. Nyní se do Jihlavy vrací obohacen mnoha ligovými zkušenostmi jako hlavní kouč druholigového „áčka“. „Aleš naplňuje celou řadu požadavků, které na trenéra prvního mužstva máme. Má za sebou spoustu úspěšných angažmá a nejen v Ústí nad Labem ukázal, jak skvěle umí pracovat s mladými hráči a posunout je v jejich fotbalovém rozvoji. Od jeho angažování si slibujeme, že naváže na intenzivní propojení prvního týmu s klubovou akademií a ještě jej prohloubí. V neposlední řadě očekáváme ještě výraznější integritu klubu do našeho regionu,“ okomentoval angažování nového lodivoda Lukáš Vaculík, sportovní ředitel klubu a člen představenstva.

„Jsem moc rád, že se do FC Vysočina mohu po mnoha letech vrátit. Zároveň se tak vracím i do svého rodného regionu. Tato možnost byla už několikrát blízko, vždy jí některé okolnosti na straně mé či klubu nepřály. Jednání s vedení FC Vysočina byly velmi otevřené a upřímné, což na mne zanechalo příznivý dojem a napomohlo to mého rozhodnutí angažmá přijmout,“ řekl při dnešním podpisu smlouvy Aleš Křeček.

Třebíčský rodák má o současném jihlavském týmu velmi dobrý přehled: „Díky působení v Ústí se v druholigových týmech a hráčích velice dobře orientuji. Navíc Vysočinu jsem díky svému bydlišti v Třebíči sledoval o něco více, než jiné kluby. Na práci s novým týmem se velice těším.“

Aleš Křeček se narodil 26. prosince 1971 v Třebíči. Je absolventem Pedagogické fakulty Masarykovy Univerzity v Brně, oboru tělesná výchova a občanská výchova. Od roku 1999 je držitelem Profesionální licence UEFA. Jako hráč to dotáhl nejdál do Divize ve Slavii Třebíč a dvě zranění způsobila, že brzy začal s trénováním - již v 21 letech s mládeží v Brně. Později působil jako hrající trenér mužů v 1.A třídě v SKP Třebíč a půl roku trénoval divizní muže třebíčské Slávie. V roce 1996 jako trenér přešel do třebíčského BOPA, kde založil sportovní třídy a tři roky působil u žáků. V roce 2000 se oddílu podařilo získat Sportovní centrum mládeže, kde nastoupil jako vedoucí.

Křeček je zároveň zakladatelem a od roku 1998 ředitelem Fotbalové školy Třebíč, která se zpočátku starala o přípravu nejmenších věkových kategorií. Postupem času se však v souladu se svým rozvoje rozrostla o žákovské a dorostenecké kategorie. Dnes je součástí klubové struktury i dospělý tým a řada šikovných mladíků, kteří „Foškou“ prošli, nyní obléká dres FC Vysočina.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto FC Vysočina Jihlava | Zdroj FC Vysočina Jihlava

Štítky Vysočina Jihlava, fotbal, trenér, Aleš Křeček

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.