pondělí 2. srpna 2021 Gustav

Judistický šampion nebo desetibojařská naděje. Olympijských her se zúčastní tři sportovci z Vysočiny

Již 24. července začínají Letní olympijské hry v japonském Tokiu. Česká výprava čítá celkem 116 sportovců, tři z nich pocházejí z Vysočiny. Pojďme si je ve stručnosti představit.

Jedním z největších medailových želízek v ohni bude jihlavský rodák Lukáš Krpálek. Ten na olympijských hrách v Riu získal pro Českou republiku jedinou zlatou medaili. Při své třetí olympijské účasti bude chtít třicetiletý judista bude na svůj slavný triumf navázat tentokrát v nejvyšší váhové kategorii. V ní už získal primát na mistrovství světa i Evropy. 

Hned dva rodáky má v olympijské nominaci Třebíč. První z nich je nástupce nástupce Romana Šebrleho destibojař Jiří Sýkora. Pro šestadvacetiletého atleta jde o druhou účast na olympijských hrách, po těch minulých stačil v roce 2017 vybojovat titul mistra světa.

Druhým zástupcem třebíčského sportu je cyklistka Tereza Neumanová. Ta bude ve svých dvaadvaceti letech patřit k těm mladším českým reprezentantům. Účast v závodě s hromadným startem pro ni bude dosavadním vrcholem kariéry.

Ohodnoť článek

Foto Drbna

Štítky Lukáš Krpálek, Jiří Sýkora, Tereza Neumanová, olympijské hry

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.