St 12. 8. 2026Klára
Společnost

VAROVÁNÍ: V celé republice hrozí od nedělního večera náledí

ČTK1 minuta čtení18. 11. 2018, 19:34
Ilustrační foto
Ilustrační foto · Foto: Petr Gartner

V celé republice platí od dnešního večera výstraha před náledím. Místy se mohou objevit i zmrazky. Silnice a chodníky mohou nebezpečně namrzat také v dalších nocích, informoval dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Výstraha platí od dnešních 20:00 do pondělních 10:00. Řidiči a chodci by být na cestách opatrní.

Dnes odpoledne a večer začne počasí v Česku ovlivňovat studená fronta, místy bude sněžit, a to nejen na horách. Sníh bude na teplejším podkladu tát. Když večer klesnou teploty pod bod mrazu, začnou mokré komunikace namrzat.

„Během noci budou teploty klesat pod bod mrazu, mokré povrchy budou namrzat a na neošetřených komunikacích se bude místy tvořit náledí. V důsledku tání sněhu přes den bude docházet k opětovné tvorbě náledí i během dalších nocí," uvádí výstraha ČHMÚ. 

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Gábina, která obtěžovala lidi v Jihlavě, už je ve vazbě. Nemocnice to vítáKrimi

Gábina, která obtěžovala lidi v Jihlavě, už je ve vazbě. Nemocnice to vítá

Jihlavský soud dnes odpoledne rozhodl o vzetí do vazby ženy, která dlouhodobě a opakovaně závažným způsobem narušovala chod nemocnice, napadala personál i pacienty a nerespektovala zákaz pobytu ve městě.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook