Pá 14. 8. 2026Alan
Společnost

V Přibyslavi se ve třech kategoriích pojede dobročinná cyklojízda. Podpoří aleje na Vysočině

Lenka Dvořáková2 minuty čtení29. 6. 2017, 17:12
Ilustrační foto
Ilustrační foto · Foto: aleje.org

Máte rádi stromy, léto a kolo? Nestihli jste Tour de France? Pak se můžete zúčastnit dobročinné cyklojízdy Tour de aleje 2017. Trasa povede alejemi v Kraji Vysočina a všichni účastníci cyklojízdy podpoří kampaň Zachraňme stromy. Startovné za každého závodníka totiž pomůže ochraně a obnově alejí v České republice.

Cyklojízda Tour de aleje je určena sportovců,, rodinám s dětmi a také všem, co mají rádi turistiku. Vůbec v ní totiž nejde o čas. Cyklisté projedou Přibyslaví a jejím okolím. Na cestě budou moci obdivovat ty nejhezčí aleje a během jízdy se dozví také řadu zajímavých informací, třeba o stromech, o ptácích, ale třeba také o významu alejí a stromořadí pro naše životní prostředí.

Organizátoři dobročinné jízdy nezapomněli ani na děti, jsou pro ně nachystány hry a soutěže z dílny místních spolků. Pro každého dospělého účastníka bude na startu připraveno pivo.

Trasa pro děti i pro machry 

Trasy budou rozděleny podle věkových a výkonnostních kategorií. První je mini trasa dlouhá 5 až 10 kilometrů, jejím cílem bude rozcestí v Modlíkově. Druhou kategorií je junior/senior o délce 16-20 kilometrů, jejímž cílem je Moře, rybník Řeka. Třetí trasa je určena všem „machrům“, měří 50 kilometrů a končí v Přibyslavi.

Cyklojízda Tour de aleje se jede v sobotu 15. července od 11 hodin, start je v Přibyslavi.

Cyklojízda je součástí celostátní kampaně Arniky “Zachraňme stromy” vedené od roku 2008.

Trasa cyklojízdy:

Přibyslav 
Žižkovo Pole (zastavení s výkladem, happening v Aleji Žižkovo pole)
Havlíčkova Borová
Přejezd Žďárskými vrchy (Ranská jezírka, rybník Řeka možnost koupání) + oběd
Staré Ransko (Ranská alej, zastavení s výkladem)
Ždírec n/Doubravou 
Sobíňov (zastavení s výkladem)
Oudoleň
Železné Horky
Žižkovo pole 
Přibyslav

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Víkendové tipy: Vrcholí Prázdniny v Telči, bude i rockový koncert a volejbalový turnajKultura

Víkendové tipy: Vrcholí Prázdniny v Telči, bude i rockový koncert a volejbalový turnaj

Začínající víkend nabídne na Jihlavsku několik festivalů. Sedmnáctidenní Prázdniny v Telči jdou do finále, příznivci rocku pak míří do Heulosu v Jihlavě. Vodní ráj uvítá hráče plážového volejbalu a neděle bude patřit klidné procházce s trubadúrem.

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peciSpolečnost

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peci

Na břehu Lipenské přehrady v Nové Peci vznikl nový volnočasový resort, který se veřejnosti otevřel 2. srpna. Rodinný projekt vznikal několik let a jeho cílem je nabídnout návštěvníkům klidné zázemí pro odpočinek, sport i poznávání šumavské přírody. O tom, jak se rodila myšlenka resortu, čím je Nová Pec výjimečná a co zde mohou hosté zažít, jsme hovořili s Vlastimilem Geregem, který stál u samotného zrodu projektu, řídil jeho realizaci a dovedl ho až do současné podoby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook