St 12. 8. 2026Klára
Společnost

V Pístově se bude střílet. Zítra tam začne vojenský výcvik

Martin Singr1 minuta čtení1. 3. 2026, 9:07
Ilustrační foto. Foto: Pavol Ogurčák, 191. prapor územní obrany
Ilustrační foto. Foto: Pavol Ogurčák, 191. prapor územní obrany · Foto: Pavol Ogurčák, 191. prapor územní obrany

Využití cvičné munice a munice s dýmovými efekty bude součástí vojenského výcviku FIBUA 2026, který zítra začne v areálu bývalých kasáren v Pístově. Tamní obyvatelé mohou v omezených časech zaznamenat zvýšenou hlučnost.

Vojenský výcvik se bude konat od pondělí do pátku, vždy mezi sedmou ranní a šestou večerní. Organizuje jej Krajské vojenské velitelství Jihlava ve spolupráci se 191. praporem územní obrany. „Vojáci aktivní zálohy Armády České republiky se budou cvičit v taktických postupech a činnosti jednotlivce i malé jednotky v prostředí simulujícím běžnou městskou zástavbu,“ uvedla Hana Marhanová z jihlavského magistrátu.

Cílem cvičení je zlepšit připravenost vojáků na řešení krizových situací. „Výcvik proběhne v uzavřeném areálu a neměl by jakkoli omezit běžný život obyvatel v okolí,“ dodala krajská mluvčí Jitka Svatošová.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Řidička se vyhýbala lesní zvěři. Manévr skončil havárií a zraněním čtyř lidíDoprava

Řidička se vyhýbala lesní zvěři. Manévr skončil havárií a zraněním čtyř lidí

K nehodě tří aut došlo v úterý 11. srpna kolem šesté hodiny večerní u Kochánova poblíž Stránecké Zhoře. Za nehodou zřejmě stála lesní zvěř, která vběhla na silnici.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook