Pá 14. 8. 2026Alan
Společnost

Podívejte se na opravený bazén v moravskobudějovické škole. Je to krásné dílo, říká starosta Ferdan

ČTK2 minuty čtení10. 9. 2023, 13:36
Opravený bazén v moravskobudějovické škole bude i pro veřejnost
Opravený bazén v moravskobudějovické škole bude i pro veřejnost · Foto: Město Moravské Budějovice

Opravený bazén v Základní škole Havlíčkova v Moravských Budějovicích bude sloužit i veřejnosti. Jeho rekonstrukce trvající necelý rok stála asi 21,5 milionu korun. Teď je bazén ve zkušebním provozu, řekl starosta města Martin Ferdan (Budějováci s podporou Starostů).

„Rekonstrukce se povedla, je to krásné dílo, tak je potřeba, aby to občané užívali, ať je to pro všechny," řekl Martin Ferdan.

Bazén měl podle něho před opravou mnoho závad, ztrácela se z něj voda. Kvůli ostrým hranám už nevyhovoval bezpečnostním předpisům, v provozu mohl být jen díky provizorním zásahům. Jeho provoz škola ukončila 9. prosince. „Myslím si, že tak do 14 dnů by mohl začít nový bazén fungovat," řekl Ferdan.

Moravské Budějovice mají přes 7000 obyvatel. Rozpočet schválený pro letošní rok překračuje 230 milionů korun.

Město také dalo ve škole opravit elektroinstalaci, což stálo asi 23,2 milionu korun. „Pak jsme tam dělili datové sítě, náklady byly do milionu, řešili se tam i nějaké havárie na sociálních zařízeních, dělalo se schodiště. Do školy jsme letos celkem investovali 53 milionů korun," řekl místostarosta města Jan Švaříček (nestraník).

Školu ještě čeká oprava sociálního zařízení včetně odpadů. „Ale nechceme zase narušit chod školy. Snažíme se to dělat v období prázdnin, takže si myslím, že by se do toho šlo příští rok. Samozřejmě ale to, co už bylo možné, jsme řešili při této opravě," řekl Ferdan.

Pro veřejnost bude podle něho školní bazén s rozměry 16krát osm metrů a hloubkou 130 centimetrů přístupný jen ve všední dny. „Bude to tak, že budou hodiny vyčleněné pro občany, pak budou samozřejmě pro spolky a další subjekty," řekl Ferdan. Cena hodinového vstupného by podle něho mohla být 50 korun pro dítě a 70 korun pro dospělé. Zatím je to ale jen odhad, rozhodovat budou skutečně náklady na údržbu vody při větším zájmu lidí. „Musíme to vybalancovat, i když chápeme, že to nemůže být zisková věc," řekl Ferdan..

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
FOTO, VIDEO: Parkoviště pod přivaděčem je ideální pro návštěvníky Vodního rájeDoprava

FOTO, VIDEO: Parkoviště pod přivaděčem je ideální pro návštěvníky Vodního ráje

Šedesát komfortních parkovacích míst zdarma nabízí zrekonstruované parkoviště P+R pod dálničním přivaděčem. Mohou ho využívat návštěvníci Vodního ráje, kteří často řeší problémy s parkováním.

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peciSpolečnost

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peci

Na břehu Lipenské přehrady v Nové Peci vznikl nový volnočasový resort, který se veřejnosti otevřel 2. srpna. Rodinný projekt vznikal několik let a jeho cílem je nabídnout návštěvníkům klidné zázemí pro odpočinek, sport i poznávání šumavské přírody. O tom, jak se rodila myšlenka resortu, čím je Nová Pec výjimečná a co zde mohou hosté zažít, jsme hovořili s Vlastimilem Geregem, který stál u samotného zrodu projektu, řídil jeho realizaci a dovedl ho až do současné podoby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook