St 12. 8. 2026Klára
Společnost

Místo bílé hnědá. Lázeňské lavičky v Jihlavě dostaly nový nátěr, oprava jednoho kusu vyjde na 3500 korun

Lenka Dvořáková2 minuty čtení7. 4. 2022, 10:55
Místo bílé hnědá. Lázeňské lavičky v Jihlavě dostaly nový nátěr, oprava jednoho kusu vyjde na 3500 korun
Místo bílé hnědá. Lázeňské lavičky v Jihlavě dostaly nový nátěr, oprava jednoho kusu vyjde na 3500 korun

Pokud jste teď procházeli po jihlavském Masarykově náměstí, tak vás určitě zaujala jedna novinka. Jsou jí nově natřené lavičky, které dříve byly bílé, nyní dostaly nový nátěr, který se bude navíc lépe udržovat.

Sedáky a opěradla získaly přírodní vzhled díky nátěru lazurou, kovová opěradla také získaly svůj přirozený vzhled, a to díky nátěru antracitem.

„Původní bílý nátěr se ukázal jako nepraktický s ohledem na znečištění i oděrky v průběhu sezony. Výhledově by v případě obnovy nátěru na všech lavičkách daného typu měl být uplatňován tento nově zvolený," uvedla Lucie Poláčková z Útvaru městského architekta. „Hlavním plusem je kromě vzhledu i dobrá následná údržba – lazura se přetírá lépe než bílá barva, je navíc paropropustná, takže dřevo sedáku a opěrek nebude trpět jako dosud,“ doplnil Aleš Zabloudil, technik majetkového odboru.

Město v současné době zpracovává Manuál designu mobiliáře a povrchů města Jihlavy, který stanoví typový, materiálový a tvarový rámec nejen pro nově pořizované lavičky ve městě, ale i ostatní druhy mobiliáře. V budoucnu bude sloužit jako podklad při realizaci záměru postupné kultivace veřejného prostoru města Jihlavy.

„Po Jihlavě je celkem 80 lázeňských laviček, a to na Masarykově náměstí a některých zastávkách MHD. Zatím je natřeno přibližně 40 kusů laviček, postupně se však takto obnoví všechny. Oprava jedné lavičky stojí 3 500 korun bez DPH a zajišťuje ji společnost Pozemní stavby Jihlava spol. s r. o.," dodává Radovan Daněk, mluvčí jihlavské radnice. 

Zdroj: Ježkovy oči

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
KOČIČÍ JIHLAVSKÁ HISTORIE VII.: Kočky nezabránily zradě a Švédi obsadili JihlavuSpolečnost

KOČIČÍ JIHLAVSKÁ HISTORIE VII.: Kočky nezabránily zradě a Švédi obsadili Jihlavu

Krajské město Vysočiny má za sebou dlouhou historii. Jihlavák Jaroslav Matějka, kterého řada lidí zná třeba i coby řidiče MHD, se na historii Jihlavy podíval netradičně - očima dvou koček. Redakci Jihlavské Drbny dal k dispozici prvních pár příběhů z připravované knihy nejen pro děti. Sedmý díl vzpomene na rok 1645, kdy Jihlavu dobyli švédští vojáci.

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičkuOstatní sporty

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičku

Do Česka v srpnu zavítá světová cyklistika. Osmnáctý ročník Czech Tour poprvé patří do kalendáře ProSeries Mezinárodní cyklistické unie a na start přivede také týmy nejvyšší kategorie, mezi nimi Netcompany INEOS a NSN Cycling Team. Peloton čekají čtyři etapy, 650 kilometrů a tři horské dojezdy.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook