úterý 9. března 2021 Františka

Lenka Dvořáková

Lenka Dvořáková » Články

Výsledky soutěže Nevěř všemu na netu na téma fake news či hoaxy. Uspěly i děti z Jihlavy

Již podesáté se konala soutěž Nevěř všemu na netu. Ta se, jak již název napovídá, věnuje IT bezpečnosti. Soutěž každý rok vyhlašuje pracovní skupina elektronické bezpečnosti, jež působí na Krajském úřadě Kraje Vysočina. Tématem desátého ročníku...

Očkovací centrum v Hruškových Dvorech se brzy otevře. Služební vůz hejtmana bude převážet ampule s vakcínou

Tři očkovací centra na Vysočině se otevřou o několik dní dříve, než bylo původně v plánu. Jak řekl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek, Nemocnice Jihlava, Třebíč i Nové Město na Moravě tak reagují na avizované dodávky vakcín v příštích týdnech...

POČASÍ NA ÚTERÝ: Den s proměnlivou oblačností, v noci může slabě sněžit

Dnes bude podle meteorologů polojasná obloha, místy hlásí oblačno. Od západu se postupně obloha zatáhne. V noci pak místy může přijít slabé sněžení.

Sedmnáctkrát trestaný recividista vytáhl na ulici na muže nůž. Chtěl po něm peníze

Až desetiletý pobyt ve vězení hrozí čtyřicetiletému muži, který má na svědomí loupežné přepadení v Pelhřimově. Na jiného muže dokonce vytasil nůž.

Aplikace Záchranka dnes slaví 5. narozeniny, začala jako bakalářská práce. Pomohla 64 tisícům lidí

Dnes je to přesně pět let, co spatřila světlo světa užitečná aplikace Záchranka. Na jejím vývoji a vylepšení se podílí řada odborníků. Do svých mobilních telefonů si ji nainstalovalo už 1,5 milionů lidí.

Udělejte si jarní čistku ve skříních. Nepotřebné věci lze v Jihlavě opět donést do vagonu

Jarní období je ideální příležitostí k většímu úklidu ve skříních. Věci, které se vám již nehodí, lze opět donést do vagonu Diakonie Broumov, jenž bude přistavěný 27. března od 9 do 17 hodin u Ferony blízko městského vlakového nádraží.

Na jihlavské záchytce bylo v noci veselo. Za dvě hodiny přijala 7 lidí, z toho dvě agresivní ženy

Protialkoholní záchytná stanice v Jihlavě, jediná na Vysočině, má za sebou zajímavou noc. Její zaměstnanci totiž během čtyř hodin, konkrétně v čase 18:40 až 22:25, přijali sedm lidí.

Všechno nejlepší, dámy! Dnešní Mezinárodní den žen patří jen vám

Dnešní den patří všem ženám. 8. březen je totiž už dlouhou dobu ustanoven jako Mezinárodní den žen (MDŽ). Jde o mezinárodně uznávaný svátek stanovený Organizací spojených národů k výročí stávky newyorských švadlen v roce 1908. V ČR je svátek od...

Vysočina o víkendu zažila další kontroly. Lidé nedodržovali cestování v okrese a zákaz nočního vycházení

Policisté za uplynulý víkend – tedy za pátek, sobotu a neděli – na Vysočině provedli 18 085 kontrol dodržování mimořádných i krizových opatření a opatření k omezení volného pohybu osob mezi okresy a v rámci okresu. Mimořádná opatření porušilo...

POČASÍ NA NEDĚLI: Obloha bude převážně jasná. Rtuť teploměru se zastaví u šestky

Vypadá to na příjemný den s jasnou nebo skoro jasnou oblohou. V údolích místy počítejme s ojediněle i mrznoucími mlhami.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.