St 12. 8. 2026Klára
Politika

Co si o sérii demonstrací na podporu prezidenta myslí čtenáři Jihlavské Drbny?

Lenka Dvořáková3 minuty čtení16. 2. 2026, 9:15
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Také na Vysočině se v neděli odpoledne demonstrovalo. Do celostátní akce Stojíme za prezidentem se v Kraji Vysočina zapojilo 25 míst. V souvislosti s touto demonstrací jsme se ptali našich čtenářů, co si o této sérií demonstrací na podporu prezidenta Petra Pavla myslí. Do ankety se do dnešní deváté hodiny zapojily téměř čtyři tisíce čtenářů.

Těm jsme v sobotu 14. února položili anketní otázku ve znění: Jak vnímáte sérii shromáždění na podporu prezidenta Petra Pavla? K dnešní deváté hodin ranní na ni zodpovědělo 3931 čtenářů. První možnost – tedy Správný počin, podporuji takovou aktivitu – zvolilo 1572 čtenářů (40%). Opačný názor „Nesouhlasím s demonstracemi, jde o nesmyslnou záležitost“ zastává 2338 čtenářů (59%). Neutrální názor („Je mi to jedno“ má 22 čtenářů (1%). Z výsledků tedy vyplynulo, že více než polovina čtenářů Jihlavské Drbny považuje uplynulou sérii demonstrací za nesmyslnou záležitost.

Výsledky ankety Jihlavské Drbny k 16.2.2026 9:00

Do ulic v neděli 15. února nevyšli jen příznivci prezidenta Pavla. Například v Ostravě proběhlo setkání těch, kteří jeho politikou s nesouhlasí. Do moravskoslezské metropole však na toto setkání dorazilo pouze kolem 30 lidí, informovaly Seznam zprávy. „Na akci původně avizované jako pochod městem proti Milionu chvilek, který zorganizoval aktivista Milan Ďurina, dorazilo zhruba třicet lidí, včetně členů hnutí Stačilo! a KSČM," píše server.  Odpůrci v Ostravě přišli s transparentem s nápisem Kolářův NÝVLTE respektuj Ústavu a rozhodnutí voličů.  Policie tak musela řešit několik potyček mezi zastánci a odpůrci Petra Pavla. Také v Jihlavě to podle ohlasů na sociálních sítích vypadalo, že do Parku Jana Masaryka přijdou i lidé, kteří stojí na straně současné vlády. Odpolední setkání však proběhlo v klidu. Žádné takové nesouhlasné projevy zde k vidění nebyly.

Březnové setkání na Letné 

Demonstranti v Jihlavě v neděli 15. února po 16. hodině zaplnili Park Jana Masaryka, plno bylo i v okolí Kina Dukla a gymnázia. Podporu prezidentovi Petru Pavlovi přišlo vyjádřit několik stovek lidí. Mikrofon si do ruky vzalo hned několik řečníků, třeba aktivista Petr Kubíček, studenti Anna Ambamchuk či Michael Hugo. Lidé si společně zazpívali píseň Jednou budem dál a v závěru českou hymnu. 

Hlavním moderátorem odpoledne byl Petr Palovčík. Informoval o velké akci, kterou plánuje na 21. března zmíněný spolek Milion chvilek pro demokracii. „Všichni zájemci se sejdou na první jarní den na Letné," upřesnil Petr Palovčík a zavzpomínal na osobní setkání s prezidentem Petrem Pavlem. 

Demonstranty na dálku pozdravil také předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS), který se podobného setkání účastnil v Telči. Ve stejnou dobu se na Jihlavsku demonstrovalo také v Polné. Lidi v krajském městě neodradilo ani chladné počasí, na místě se podával teplý citronový čaj, na klidný průběh demonstrace dohlíželi policisté, a to jak ti státní, tak i městští. Jak v 18:00 uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová, situace na Vysočině byla klidná. „V souvislosti se shromážděním na podporu prezidenta republiky jsme na území Kraje Vysočina nemuseli řešit žádné mimořádné události ani narušení veřejného pořádku," ujistila Michaela Lébrová. 

Jak hodnotíte tento článek?

Diskuze

10

Diskuze je moderovaná. Prosíme o slušnou komunikaci.

Komentují jen přihlášení
PJ
Petr Ježek3. 3. 2026, 8:45
Však ty politické NNO o veřejné zdroje brzy přijdou. Jinak to ani nejde.
CP
Ctirad Přikryl20. 2. 2026, 13:33
Mně ho teď smazali hned dvakrát po sobě ... a tak čtěte noviny, co se v západním světě právě děje ... již s plnohodnotnou seriozní účastí šéfa diplomacie naší České republiky ... ;) .....
PV
Pavla Videnková17. 2. 2026, 19:20
O jakou podporu jde? Pokud mu už nestojí, tak nic nepomůže, cha, cha ..
JB
Jiří Butovský16. 2. 2026, 18:56
Já nechápu souvislost s demonstrací a profesí státní strážník .O co tu jde a kdo má být ten státní strážník,snad ne soudruh rozvědčík?On je guma,kdo byl ještě na vojně,tomu to vysvětlovat nemusím....Nemá v hlavě nic jiného než s někým válčit a provokovat .Sovětský svaz,potažmo nynější Rusko byla jeho modla,schvaloval okupaci a pobyt vojsk v Československu na věčné časy a nikdy jinak a nyní je to jeho největší nepřítel se kterým je třeba jít do války...Jaký to obrat,že soudruhu?
JB
Jiří Butovský16. 2. 2026, 18:38
Pávek byl přímo rozvědčík a u něho je to nezpochybnitelné u Babiše přímý důkaz není a soudy vyhrál....Tak kdo je tu estébák???
Č
Čtenář16. 2. 2026, 11:19
Byly volby a tam si národ zvolil reprezentaci. Žádná nezisková organizace nekandidovala a pokud někomu dělala propagandu byl to nezákonný proces. Neziskovky jsou organizace apolitické a mají pomáhat osobám v krizi. Pokud vstupují do politického systému nejsou neziskové a nemají nárok na státní podporu
PK
Pavel Křivohlavý16. 2. 2026, 11:12
Tak nechápu profesi "státní strážník" To je co?
JS
Jaroslav Soukup16. 2. 2026, 10:23
Premiér byl agent StB,
PC
Pavel Caba16. 2. 2026, 10:08
smazalo mi to odkaz tak alespon část aby jste sa na něj dostali Rozvědčík Pávek o Krymu a Donbasu v roce 2019 je to video na rumble a opravdu zajímavé po diskuzi s al bylo potvrzené jako pravé
PC
Pavel Caba16. 2. 2026, 10:05
vážení přátelé zde převlékač kabátů a názorů podle platby v plné síle

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
KOČIČÍ JIHLAVSKÁ HISTORIE VII.: Kočky nezabránily zradě a Švédi obsadili JihlavuSpolečnost

KOČIČÍ JIHLAVSKÁ HISTORIE VII.: Kočky nezabránily zradě a Švédi obsadili Jihlavu

Krajské město Vysočiny má za sebou dlouhou historii. Jihlavák Jaroslav Matějka, kterého řada lidí zná třeba i coby řidiče MHD, se na historii Jihlavy podíval netradičně - očima dvou koček. Redakci Jihlavské Drbny dal k dispozici prvních pár příběhů z připravované knihy nejen pro děti. Sedmý díl vzpomene na rok 1645, kdy Jihlavu dobyli švédští vojáci.

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičkuOstatní sporty

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičku

Do Česka v srpnu zavítá světová cyklistika. Osmnáctý ročník Czech Tour poprvé patří do kalendáře ProSeries Mezinárodní cyklistické unie a na start přivede také týmy nejvyšší kategorie, mezi nimi Netcompany INEOS a NSN Cycling Team. Peloton čekají čtyři etapy, 650 kilometrů a tři horské dojezdy.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook