Jiří Pokorný už nebude dvojitým náměstkem, v Jihlavě ho vystřídá Magdaléna Skořepová

Déle než rok zvládl Jiří Pokorný (ANO) zastávat pozici náměstka jihlavského primátora i hejtmana. Ke konci roku však na svojí pozici ve vedení krajského města rezignuje.
Jiří Pokorný vysvětlil kolegům v zastupitelstvu, že si potřebuje uvolnit ruce pro práci na hejtmanství a v Asociaci krajů, kde se řeší výstavba nových bloků v Dukovanech. „Je rozumné se uvolnit pouze pro jednu funkci a nechci trávit v práci dvanáct hodin denně. Odcházím s uklizeným stolem,“ řekl a nabídl své nástupkyni pomocnou ruku. Dodal, že zůstává zastupitelem města.
Od Nového roku se tak opět zvýší počet uvolněných náměstků primátora na čtyři. Magdaléna Skořepová (ANO) dle předkládaného návrhu převezme odbor ekonomiky a informatiky, bude řešit i občanské záležitosti a dětské zastupitelstvo, pod ní bude také obchodní společnost Prádelna a čistírna Jihlava. Dle vlastních slov se chce věnovat bezpečnosti, mimo jiné rozšiřovat kamerový sytém ve Smetanových sadeh a v Horácké aréně. „Těším se na novou práci, kterou přijímám s pokorou a odpovědností,“ prohlásila s úsměvem.
Opoziční zastupitel Dan Škarka (PiFo) kritizoval, že k tomuto kroku mělo dojít už před rokem. „Je to věc pohledu. Určitě nemůžeme říct, že by ekonomika nebo IT fungovala špatně, když byl pan Pokorný námstkem hejtmana,“ odpovědl primátor Petr Ryška (ODS a KDU-ČSL). „Město na tom nebylo bito, úkoly byly plněny a stejné to bylo na kraji,“ uzavřel.
Článek jsme aktualizovali.










