Čt 13. 8. 2026Alena
Pelhřimovsko

Tento týden začala oprava Strachovských rybníků v Pelhřimově

Dalibor Mašek1 minuta čtení15. 11. 2015, 10:54
Strachovské rybníky 1
Strachovské rybníky 1 · Foto: Město Pelhřimov

Havarijní stav společné hráze mezi horním a spodním Strachovským rybníkem bude již brzy minulostí. V úterý 10. listopadu tam totiž pracovníci firmy Agos stavební, a.s. začali s plánovanou opravou.

„Celá hráz byla narušena kořenovým systémem stromů, místy tam dokonce prolézali potkani, oprava byla proto nezbytná. Aktuálně tam došlo k urovnání vrstvy a nyní se naváží jíl," ukázal směrem k hromadě navezeného jílu Tomáš Štefánek z hospodářského odboru Městského úřadu Pelhřimov. Další fází oprav bude vlastní urovnání a namačkání jílu, jak z návodní strany horního rybníka, tak ze spodní strany. „Poté bude upraven chodník, čímž by měly být práce hotové. Předpokládaný termín ukončení je dle smlouvy o dílo stanoven do 30. listopadu,“ sdělil Tomáš Štefánek.

Voda do rybníků, které už neodmyslitelně patří, i díky stovkám kachen obecných, ke koloritu Pelhřimova, přitéká z nedalekého rybníku Moučka. Voda ze Strachovských rybníků dál pokračuje do městských sadů a vytéká do řeky Bělá.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Řidička se vyhýbala lesní zvěři. Manévr skončil havárií a zraněním čtyř lidíDoprava

Řidička se vyhýbala lesní zvěři. Manévr skončil havárií a zraněním čtyř lidí

K nehodě tří aut došlo v úterý 11. srpna kolem šesté hodiny večerní u Kochánova poblíž Stránecké Zhoře. Za nehodou zřejmě stála lesní zvěř, která vběhla na silnici.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook