Pá 14. 8. 2026Alan
Ostatní sporty

Jihlavské florbalistky dohrály. SK i FBŠ vypadly v prvoligovém osmifinále

Dalibor Mašek2 minuty čtení13. 3. 2018, 22:06
Jihlavské florbalistky dohrály. SK i FBŠ vypadly v prvoligovém osmifinále
Jihlavské florbalistky dohrály. SK i FBŠ vypadly v prvoligovém osmifinále · Foto: FBŠ Jihlava

Poměrně brzy končí sezóna pro oba ženské prvoligové týmy florbalistek. Oba jihlavští rivalové si neporadily se svými osmifinálovými soupeři a potvrdily tak, že tento ročník nebude zapsán zlatým písmem.

FBŠ Jihlava prožila tragickou základní část a s jedinou výhrou obsadila poslední místo tabulky. Není proto divu, že si je jako soupeře pro osmifinále vybral tým z Brna, který základní část vyhrál. Papírové předpoklady se pak nakonec vyplnily. V prvním utkání Jihlavanky zdatně vzdorovaly a rozhodující náskok si Brno vypracovalo až v závěrečné třetině. Odveta pak byla zcela v režii favoritek z Moravy, které se po jasné výhře mohly připravovat další kolo play-off.

itelligence Bulldogs Brno - FBŠ Jihlava 7:2 (3:0, 1:2, 3:0)

FBŠ Jihlava - itelligence Bulldogs Brno 1:12 (0:3, 0:2, 1:7) 

Ani SK Jihlava neprožila povedenou sezónu. Hlavně začátek soutěže ji nezastihl v dobrém rozmaru a ani zlepšení v závěru základní části nestačilo na lepší než na sedmou příčku. V prvním kole play-off se tak utkal se Šitbořicemi. První dva zápasy byly extrémně vyrovnané. V úvodním utkání byly šťastnější hráčky Pramosu, které v rozhodly až gólem v prodloužení. Jihlavanky odpověděly ve druhém klání, když v infarktovém závěru nejprve vyrovnaly a sérii vyrovnaly v samostatných nájezdech. Rozhodující zápas však SK nezvládl a po zejména po výpadku v třetí třetině musely skousnout krutý výsledek 8:2

PRAMOS Šitbořice FbC Aligators - SK Jihlava 8:7p (1:1, 3:1, 3:5 - 1:0)         

SK Jihlava - PRAMOS Šitbořice FbC Aligators  4:3pn (0:2, 0:0, 3:1 - 0:0)

PRAMOS Šitbořice FbC Aligators - SK Jihlava 8:2 (2:0, 2:2, 4:0)                                                                              

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Systém parkování v Jihlavě se změní. Všude mimo centrum bude půlhodina zdarmaDoprava

Systém parkování v Jihlavě se změní. Všude mimo centrum bude půlhodina zdarma

Jihlavský magistrát opět mírně upraví pravidla pro parkování v modrých zónách. Mimo centrum bude možné nastavit si třicet minut stání zcela zdarma.

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peciSpolečnost

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peci

Na břehu Lipenské přehrady v Nové Peci vznikl nový volnočasový resort, který se veřejnosti otevřel 2. srpna. Rodinný projekt vznikal několik let a jeho cílem je nabídnout návštěvníkům klidné zázemí pro odpočinek, sport i poznávání šumavské přírody. O tom, jak se rodila myšlenka resortu, čím je Nová Pec výjimečná a co zde mohou hosté zažít, jsme hovořili s Vlastimilem Geregem, který stál u samotného zrodu projektu, řídil jeho realizaci a dovedl ho až do současné podoby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook