Lidem se opět otevře parkán Brány Matky Boží. Nabídne deskové hry a dětem pohádky

První červen se blíží, a to znamená, že se veřejnosti opět otevře parkán u Brány Matky Boží. A také tento rok bude mít dětem i dospělým určitě co nabídnout.
Lavice na netradičním místě plném historie lze k posezení využít od 1. června do 8. září každý den od 9 do 18 hodin, v nepřízni počasí však své brány kvůli bezpečnosti zavírá.
„Letos navíc parkán přiláká i milovníky deskových her, které pro návštěvníky zapůjčili pracovníci Zdravého města Jihlava. Ve sbírce jsou k vypůjčení například Activity, Bludiště, Dáma nebo stolní Lední hokej,“ uvedla Michaela Marešová z odboru školství, kultury a tělovýchovy.
Parkán střeží dřevěné postavy havířů a konšelů, se kterými bude možnost se vyfotit.
„Každou prázdninovou neděli se navíc pro malé diváky odehraje divadelní pohádka, a to v rámci Ježkových pohádkových nedělí, které pro malé i velké připravuje statutární město Jihlava. Pomyslná opona se pod sirým nebem zvedne vždy v 18 hodin. Pro návštěvníky bude vždy volný vstup a nachystané lavičky,“ zve na již tradiční dětský program pod širým nebem Aneta Hrdličková, mluvčí jihlavské radnice.
30. 6. 2019 - O strašně líném Honzovi (Divadlo Andromeda)
7. 7. 2019 - O hloupé Kačence (Divadlo M)
14. 7. 2019 - Jak se Janek neuměl rozhodnout (Divadélko Kos)
21. 7. 2019 - Kočičí pohádka (Liduščino divadlo)
28. 7. 2019 - Rytířské povídání o princi Bajajovi (Komedianti na káře)
4. 8. 2019 - Zakletá princezna (Divadlo Studna)
11. 8. 2019 - O křišťálovém srdci (Czidivadlo)
18. 8. 2019 - O ševci Kubovi (Divadýlko Mrak)
25. 8. 2019 - Honza a čert (Divadlo Pohádka)
1. 9. 2019 - O Ježibabákovi (Divadelní společnost Josefa Dvořáka)










