středa 22. ledna 2020 Slavomír

Srpnová vražda na Havlíčkobrodsku: Pachatel se přiznal, hrozí mu až dvacet let za mřížemi

K srpnové vraždě ženy z Havlíčkova Brodu se přiznal dvaapadesátiletý muž. Z tohoto zločinu byl i obviněn a bylo zahájeno trestní stíhání. Pachateli hrozí až dvacet let za mřížemi.

K vraždě osmačtyřicetileté ženy došlo v neděli 28. července v ranních hodinách v Havlíčkově Brodě a její tělo bylo nalezeno náhodným občanem ve večerních hodinách na hladině rybníka mezi obcemi Kámen a Habry na Havlíčkobrodsku ve čtvrtek 1. srpna. Ze zjištěných skutečností vyplynulo, že žena byla zavražděna, což následně potvrdila i provedená soudní pitva. 

PSALI JSME: Totožnost utonulé definitivně potvrzena. Obětí vraždy byla pohřešovaná žena z Havlíčkova Brodu

Tento týden zadrželi krajští kriminalisté dvaapadesátiletého muže z Havlíčkobrodska, kterého ze spáchání vraždy podezřívali. Na základě shromážděných důkazů zahájili v pondělí 9. září kriminalisté jeho trestní stíhání. Muž byl obviněn ze zvlášť závažného zločinu a byl podán návrh na jeho vzetí do vazby.

„Zadržený muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy spáchané po předchozím uvážení“, uvedl Pavel Kubiš, vedoucí odboru obecné kriminality krajského ředitelství. Muž, který v minulosti nebyl soudně trestán, se ke spáchání činu doznal.

Za spáchaný zvlášť závažný zločin obviněnému muži hrozí trest odnětí svobody na dvanáct až dvacet let.

Kriminalisté závažný případ nadále vyšetřují.

Foto Policie ČR | Zdroj Policie ČR

Štítky vražda, Havlíčkobrodsko

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.