čtvrtek 5. srpna 2021 Kristián

Hasiči v permanenci: Středa byla perná, hořelo na třech místech v kraji, škody šly do milionů

V Kraji Vysočina v posledních dnech panují tropické teploty a sucho, které bohužel doprovází větší pravděpodobnost výskytu požárů. Jen ve středu vyjížděli hasiči k požárům na třech místech v kraji.

Jak jsme informovali během včerejšího dne, hned deset hasičských jednotek bylo v permanenci při požáru pole a lesa u Budíkovic na Třebíčsku. Během zásahu byl vyhlášen druhý druhý stupeň požárního poplachu, na postiženou oblast byly prováděny shozy vody z letadla. 

Jak uvedli hasiči v hlášení, bylo zasaženo 25 hektarů pole a 2 hektary lesa. škoda byla vyčíslena na 900 tisíc korun a majetek v hodnotě dalších 3 milionů byl zásahem požárníků uchráněn. Příčinou byly jiskry v drtičce kombajnu.

PSALI JSME: U Budíkovic na Třebíčsku hoří les a pole, na místě zasahuje deset jednotek hasičů

Ještě větší škoda byla požárem způsobena ve Zvolenovicích na Jihlavsku. Zde před 14. hodinou, podobně jako před několika dny v Nových Syrovicích na Třebíčsku, hořel těžební stroj a les o rozloze 30 krát 30 metrů. Požár byl sice rychle lokalizován a zlikvidován, avšak i tak vznikla škoda ve výši 1,5 milionu korun.  

Do třetice byli hasiči v plném nasazení ve středu večer v Roučkovicích na Pelhřimovsku. Zde bya v plamenech skládka odpadů, ale díky včasnému zákroku k žádným podstatným škodám nedošlo.  

Foto HZS Kraje Vysočina | Zdroj HZS Kraje Vysočina

Štítky požár, hasiči, Budíkovice, Roučkovice, Zvolenovice

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.