sobota 25. ledna 2020 Miloš

Opilý muž šel z hospody a dvakrát vystřelil z brokovnice. Hrozí mu dva roky ve vězení

Během uplynulého víkendu policisté zasahovali v obci na Moravskobudějovicku, kde opilý muž střílel brokovnicí. V současné době má již sděleno podezření ze spáchání trestného činu.

„V sobotu 20. července přijali policisté po půlnoci oznámení, že se v obci pohyboval muž, který opakovaně vystřelil z brokovnice a poté vešel do domu, kde žije. Policisté zjistili, že se jedná o muže, který vlastní legálně držené dlouhé střelné zbraně. Na místo ihned vyjela policejní hlídka obvodního oddělení Moravské Budějovice, přivoláni byli také policisté speciální jednotky Dukovany a rovněž policejní prvosledová hlídka. Muž na výzvy policistů z domu vyšel neozbrojen a policisté ho zajistili,“ popsala sobotní incident Jana Kroutilová, mluvčí policistů.

Policisté muži provedli test na přítomnost alkoholu, ten měla pozitivní výsledek - 2,65 promile alkoholu. Muž vydal všechny střelné zbraně a střelivo, policisté je zajistili a předali na příslušné oddělení policie. Opilého muže odvezli na záchytku, kde vystřízlivěl.

Naštěstí bez zranění 

„Policisté provedli šetření, místa činu ohledali a zadokumentovali. Prověřováním zjistili, že značně opilý muž šel kolem půlnoci ve směru od restauračního zařízení a na dvou různých místech v obci opakovaně vystřelil do vzduchu z brokovnice. Poté vstoupil do domu, kde bydlí, a následně ho zajistili přivolaní policisté. Ke zranění osob nedošlo. Policisté zajistili zbraně a střelivo, které vlastnil legálně,“ dodala ještě Kroutilová.

Na základě shromážděných důkazů sdělil policejní inspektor čtyřiačtyřicetiletému muži podezření ze spáchání přečinu výtržnictví.  Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Za přečin výtržnictví lze uložit trest odnětí svobody až na dva roky.

Foto pixabay.com

Štítky brokovnice, zbraň, střelba, alkohol, promile, policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.