Dnes, 11:30
Policisté z Jihlavy a krajského pohotovostního a eskortního oddělení zasahovali 1. dubna odpoledne v bytovém domě v Jihlavě v ulici Žižkova. Vyjeli po oznámení, že se v jednom z bytů nachází muž, který se zřejmě pokusil o sebevraždu. Na místě mu okamžitě poskytli první pomoc, přesto po několika dnech v nemocnici bohužel zemřel.
Na tísňovou linku se obrátila mužova přítelkyně. Hlídky po příjezdu hledaly byt ve čtvrtém patře domu, odkud měl muž podle oznámení vycházet. Když se nikdo neozýval a situace nasvědčovala bezprostřednímu ohrožení života, rozhodli policisté o vstupu dovnitř. Pomohla jim i náhoda, na místě se totiž nacházela majitelka bytu, která měla k dispozici klíče.
Po vstupu do bytu policisté muže našli v kuchyni oběšeného. Okamžitě ho sundali a zahájili resuscitaci. Současně přivolali zdravotnickou záchrannou službu a do jejího příjezdu pokračovali v poskytování první pomoci. Záchranáři pak muže za doprovodu hlíkdy převezli do jihlavské nemocnice. Ani přes rychlý zásah složek a následnou péči lékařů se ho ale nepodařilo zachránit. Podle policie šlo o pětatřicetiletého cizince.
Ocenění policisté za zásah: Martin Toufar a Marek Piálek. Foto: Policie ČR
Ocenění policisté za zásah: Miloš Dohnal a František Nikodem. Foto: Policie ČR
Zasahující policisty následně ocenil krajský policejní ředitel za profesionální a pohotovou reakci. „Jsou ale bohužel situace, kdy i přes veškerou snahu nemá příběh šťastný konec,“ uvedl krajský policejní ředitel Miloš Trojánek.
Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?