Ne 23. 8. 2026Sandra
Krimi

Muž v Jihlavě přepadl dvě seniorky. Jednu vzal takzvaně do kravaty, druhé odvedl psa

Lenka Dvořáková3 minuty čtení24. 9. 2025, 7:01
Místo, kde došlo k jednomu z přepadení
Místo, kde došlo k jednomu z přepadení · Foto: Se svolením Policie ČR

Až desetiletý pobyt ve vězení hrozí šestatřicetiletému muži z Táborska, který v Jihlavě přepadl dvě seniorky. Ačkoliv neutrpěly zranění, tak mužovo chování bylo pro obě velmi stresující.

K přepadení došlo v minulým týdnu na schodech v ulici Křižíkova. „V sobotu 20. září přijali policisté před druhou hodinou odpoledne oznámení, že se na městskou policii obrátila žena, kterou napadl neznámý muž. Strážníci pak začali na základě získaných informací po podezřelém pátrat a nalezli ho v místech, kde k napadení došlo. Přivolaní policisté podezřelého muže zadrželi a odvezli na oddělení. Choval se agresivně a útočně. Zadrženého policisté umístili do policejní cely,“ popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Psa se jí podařilo zachránit 

Tento muž byl pro policii takzvaně známá firma. Jak se ukázalo, k podobné události totiž došlo o dva dny dříve ve Smrčenské ulici. Tento stejný muž chtěl po náhodné ženě při venčení psa telefon, a když mu nevyhověla, vzal jí z ruky vodítko a se psem odcházel. „Třiačtyřicetiletá žena si psa plemene Hovawart zachránila tím, že jej vyvlékla z postroje, muž poté odešel. Po přijetí oznámení ho policisté vypátrali a ještě ten den mu ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z trestného činu krádeže,“ sdělila Kroutilová.

Na rozdíl od tohoto případu, ale v druhém případě proti seniorce muž již použil násilí. Prověřování závažného případu převzali jihlavští kriminalisté, kteří zahájili trestní stíhání šestatřicetiletého muže z Táborska. „Muž je obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže,“ řekl Jakub Pivoňka, vedoucí oddělení obecné kriminality s tím, že obviněný muž má za sebou trestní minulosti a odpykal si i nepodmíněný trest odnětí svobody. Nemá stále bydliště a není kontaktní.

Kroutilová k prvnímu přepadení doplnila, že na ženu začal nejprve bezdůvodně volat a chtěl jí zabránit v cestě. „Následně ji rukou takzvaně vzal do kravaty. Seniorka se snažila bránit, muž ale sevření neuvolnil. Držel ji až do doby, kdy jí z obličeje strhnul brýle, poté ženu pustil a ještě na ni zakřičel. Brýle si nechal. Po zadržení muže je policisté zajistili,“ dodala Kroutilová.

Až deset let ve vězení 

Dodala, že na návrh podaný státním zástupcem byl obviněný muž vzat do vazby a policisté ho následně odvezli do věznice. Případ kriminalisté dále vyšetřují. „Za loupež lze uložit trest odnětí svobody až na deset let,“ klasifikovala mluvčí policistů.

Zdroj: Policie ČR

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Policisté z Vysočiny obhájili vítězství z Ironmana. Čas vylepšili o osm minutZprávy

Policisté z Vysočiny obhájili vítězství z Ironmana. Čas vylepšili o osm minut

Trojice policistů z Vysočiny má za sebou mimořádně povedený závod. Na náročném triatlonu Ironman 2026 v Hradci Králové obhájila prvenství ve smíšených štafetách, navíc výrazně vylepšila svůj loňský čas.

Co dnes Češi chtějí od plotu? Zkušenosti z tisíců realizací mluví jasněSpolečnost

Co dnes Češi chtějí od plotu? Zkušenosti z tisíců realizací mluví jasně

Plot už dávno není jen hranicí pozemku. Majitelé domů od něj dnes čekají soukromí, skvělý vzhled, bezpečí pro děti i domácí mazlíčky, a hlavně co nejmenší starosti do budoucna. Zkušenosti společnosti Ploty Dobrý z tisíců realizací po celé republice ukazují, jak se požadavky českých zákazníků na oplocení za poslední roky proměnily.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook